'Barcelona's Lionel Messi celebrates a goal against Zaragoza during their Spanish First division soccer league match at Camp Nou stadium in Barcelona, November 17, 2012. REUTERS/Albert Gea (SPAIN - T
Reuters/Pixsell
18.09.2013.
u 22:52

Mourinho je s Chelseajem najavljivao pohod na Ligu prvaka, ali već je u prvom kolu kiksao

Jučer smo bili oduševljeni prvim utakmicama ovogodišnje Lige prvaka, na osam terena postignuto je čak 30 golova, a najbolje momčadi Europe i danas su nas oduševile. Drugog dana natjecanja postignuta su 23 pogotka, a bilo je svega, od spektakularnih poteza pa do iznenađenja.

Mourinho je s Chelseajem najavljivao pohod na Ligu prvaka, ali već je u prvom kolu kiksao. Na domaćem terenu poražen je od Basela, iako je Oscar u posljednjim trenucima prvog dijela zabio za vodstvo londonske momčadi. No, Švicarci se bude u nastavku i potpuno okreću rezultat. U samo deset minuta, od 71. do 81. Salah i Streller šokirali su Engleze.

Barcelona se prvi puta u povijesti u europskim natjecanjima sastala s Ajaxom i pobijedila 4:0. Ponovno se istaknuo Messi koji je postigao hat-trick i ušao u povijest. Naime, ovo mu je bio četvrti hat-trick u Ligi prvaka, što dosad nitko nije uspio postići. Uz to, Messi je ovim pogocima došao do ukupne brojke od 62 gola u Ligi prvaka te je došao na drugo mjesto vječne ljestvice strijelaca. Ispred njega je još samo Raul koji je zabio 71 gol.

U derbiju kola Napoli je pobijedio lanjskog finalista Borussiju 2:1. Higuain je doveo domaću momčad u vodstvo, a pred kraj poluvremena gosti su ostali s igračem manje, crveni karton dobio je Weidenfeller. U 67. minuti Insigne je povisio na 2:0, a Zuniga je u 88. zabio autogol i tako postavio konačan rezultat.

>>Mandžukić zabio, tri gola Ronalda, Rooney briljirao!

Liga prvaka, rezultati:

Barcelona - Ajax 4:0

1' Počela je utakmica, Neymar debitira u Ligi prvaka

3' Dobar pokušaj Neymara, ali Vermeer brani

10' Barcelona dominira u posjedu, ali još nismo vidjeli ništa posebno, nema prilika

20' Gooool! Fenomenalan udarac Messija iz slobodnjaka, Barca vodi 1:0

24' Moisander je dobio žuti karton zbog prekršaja na Iniesti

43' Dobru priliku je imao neymar, ali je pucao pokraj gola

44' Odlično je sada prošao Messi, ali je bio škrt i pucao je u vratara iako je imao i boljih opcija

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Barcelona vodi pogotkom Messija

46' Počelo je drugo poluvrijeme

55' GOOOL!!! Messi je zabio još jedan gol, Barcelona vodi 2:0

69' GOOOL!!!Neymar je ubacio, a Pique zabio za 3:0

75' GOOL!!! Messi je nezadrživ, postigao je hat-trick, a u utakmici je pucao četiri puta

77' Sigthorsson je pucao jedanaesterac, ali Valdes brani

90' Gotova je utakmica, Barca je na krilima Messija slavila 4:0

Chelsea - Basel 1:2

45' Mourinhova momčad povela je u posljednjim trenucima prvog dijela, strijelac je bio Oscar

71' Basel je uspio izjednačiti, Salah je strijelac. Još ih 20 minuta dijeli od iznenađenja

82' Basel je poveo protiv Chelseaja, strijelac je Streller!

Schalke - Steaua 3:0

67' Uchida je zabio, Schalke vodi

78' Boateng je povisio vodstvo Schalkea na 2:0

84' Draxler je strijelac, Schalke će s lakoćom pobijediti Steauu

Marseille - Arsenal 1:2

65' Arsenal je stigao u vodstvo, strijelac je Walcott

84' Ramsey je povisio vodstvo Arsenala

90' Ayew je u sudačkoj nadoknadi samo uspio ublažiti rezultat

Napoli - Borussia 2:1

29' Domaćini vode, strijelac je Gonzalo Higuain

45' Weidenfeller je dobio crveni karton, Borussia ima igrača manje

67' Insigne je povisio vodstvo Napolija na 2:0

88' Borussia je uspjela smanjiti s igračem manje, autogol je zabio Zuniga

Atletico - Zenit 3:1

40' Miranda je zabio za vodstvo, asistent je bio Koke

58' Zenit je uspio izjednačiti, Hulk je zabio gol

64' Arda Turan vratio je Atletico u vodstvo

78' Gol za Atletico, rezultat je 3:1

Austria - Porto 0:1

45' Austria se odlično drži, na poluvremenu drži nulu protiv Porta

55' Austrija ipak nije izdržala, Porto je poveo, a strijelac je Lucho Gonzalez

Milan - Celtic 2:0

86' Milan je u razmaku od četiri minute zabio dva gola, strijelci su bili Zapata i Muntari