Barcelona sa četiri gola ispratila Granadu

Andres Iniesta
Reuters (Ilustracija)
23.11.2013.
u 17:49

Ovo je Barceloni 13. pobjeda u 14 kola Primere te su sa 40 bodova uvjerljivo prvi u ligi.

Barcelona je u prvoj utakmici subotnjeg programa 14. kola Primere na Nou Campu pobijedila Granadu 4:0.

Katalonci su već nakon prvih 45 minuta imali 2:0,  a oba gola pala su iz jedanesterca. U 20. minuti Fabregas je izborio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Andres Iniesta. U 41. minuti Barca je dobila i drugi jedanaesterac, a ovog puta siguran realizator bio je Fabregas.

U nastavku je Barcelona zabila još dva gola. U 71. minuti Neymar je odlično proigrao Sancheza koji je pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 u 90. minuti postavio je Pedro.

Inače, Barca je od 66. minute igrala s igračem više nakon isključenja gostujućeg igrača Iturre.