Objavljeno vijesti danas: 96
BRANIČI ZABIJALI

Barcelona pregazila Atletico s četiri gola, jedna od najlošijih partija Vrsaljka

LaLiga - FC Barcelona v Atletico Madrid
ALBERT GEA/REUTERS
06.02.2022.
u 18:39

Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko igrao je za Atletico prvo poluvrijeme, a zamijenjen je zbog nekoliko vrlo slabih obrambenih reakcija, pogotovo u neizlaženju na Jordija Albu kod njegovog gola za 1-1. Na žalost, jedna od najslabijih Šiminih partija u dresu Atletica.

U derbiju 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Atletico Madrid 4-2 probivši se na četvrto mjesto ljestvice. Bila je to prva Barcelonina pobjeda u posljednjih šest međusobnih susreta.

Međutim, loše je krenulo za domaćine. Aktualni španjolski prvak je poveo već u osmoj minuti. Bivši Barcin napadač Luis Suarez je uposlio Yannicka Carrasca, a belgijski veznjak lijepo zabio za 1-0.

Međutim, Barcelonin odgovor je bio silovit. Samo dvije minute kasnije Katalonci su izjednačili, do kraja poluvremena zabili su još dva, a potom na početku drugog dijela i četvrti pogodak.

Izjednačio je Jordi Alba u desetoj minuti pogodivši s ruba kaznenog prostora desne rašlje. U 21. minuti je Gavi zabio glavom za 2-1, da bi u 43. minuti Araujo povisio na 3-1. Golijadu na Camp Nou u 49. minuti je nastavio Dani Alves pogodivši za 4-1 nakon što je pucao s ruba kaznenog prostora. Dakle, za Barcu su zabila tri braniča i jedan veznjak.

Tračak nade gostima donio je Luis Suarez u 58. minuti, no više od toga nije išlo. Barca je od 69. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Dani Alves, no gosti to nisu znali iskoristiti.