PREMIERSHIP U susretima 23. kola topnici i redsi uzeli su samo bod Evertona i Wigana

Arsenalu i Liverpoolu po bod u gostima

29.01.2009.
u 09:12

U najzanimljivijoj utakmici 23. kola Premiershipa u srijedu, Everton i Arsenal odigrali su na Goodison Parku bez pobjednika. Završilo je 1:1

Bila je to već treća uzastopna utakmica koju je Everton okončao rezultatom 1:1, no, u prethodne dvije su bili puno zadovoljniji s takvim završetkom, budući da su taj rezultat dva puta ostvarili na Anfieldu protiv Liverpoola, u prvenstvu i FA Cupu. Ovoga puta je Everton bio nadomak pobjede, budući da je do sudačke nadoknade vodio.

Domaćin je poveo u 61. minuti, kada je australski reprezentativac Tim Cahill glavom pogodio mrežu Almunije nakon ubačaja Bainesa s lijeve strane. Zanimljivo da je Cahill zabio glavom i u prošlom kolu protiv Liverpoola, ali tada je njegov klub u završnici osigurao jedan bod, a u ovome susretu je ispustio pobjedu.

Naime, u drugoj minuti sudačke nadoknade, Diaby je dugom loptom proigrao Van Persieja u kaznenom prostoru, a nizozemski napadač je fino primirio loptu prsima, a potom iz idealne pozicije za njega, malo iskosa s lijeve strane, ljevicom naciljao u suprotni kut Tima Howarda.

Prema prikazanoj igri, remi je ipak bio najpravedniji rezultat. Dodajmo da je Van Persie zabio svoj deveti pogodak ove sezone u Premiershipu, a 13. u svim natjecanjima. Cahillu je, pak, ovo bio šesti gol u prvnestvu.

Liverpool je u gostima kod Wigana odigrao 1:1 i tako ostvario tek neodlučeni rezultat i sedmi puta u zadnjih 10 kola u Premiershipu. Gosti su poveli u 41. minuti pogotkom Izraelca Yossija Benayouna u 41. minuti. No, u 83. minuti je Lucas napravio prekršaj u kaznenom prostoru nad Koumasom, a Egipćanin Hossam Mido, kojem je ovo bio prvi nastup za momčad Wigana, bio je siguran s bijele točke. Liverpool je opet bio aktivnija momčad, imao je više loptu u svom posjedu i veći broj udaraca, ali slaba je to utjeha navijačima Liverpoola koji znaju da je njihov klub nakon niza utakmica bez pobjede sve dalje od naslova prvaka.

Chelsea je na Stamford Bridgeu nadigrao Middlesbrough i zasluženo pobijedio s 2-0. Oba pogotka postigao je Salomon Kalou, u 58. i 81. minuti. Scolarijeva momčad je ovom pobjedom preskočila Liverpool na drugom mjestu.

Uz Egipćanina Mida u Wiganu, uspješan je bio još jedan debitant, velški napadač Graig Bellamy, koji je pogotkom proslavio prvi nastup za Manchester City u domaćoj pobjedi protiv Newcastlea 2-1. Bellamy je Newcastleu, jednom od svojih bivših klubova, zabio u 77. minuti. Prvi gol za City postigao je Wright-Phillips u 17. minuti, a poraz gostiju ublažio je Caroll u 81.

Blackburn i Bolton odigrali su 2-2, iako su gosti do 66. minute vodili s 2-0, dok je West Ham kao domaćin svladao Hull s 2-0.