Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 142
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Marinko Mavrović
Povratak na članak

Arhitekt povijesne bronce za VL: Pogađaju me napadi na igrače, a jedan je prvi preuzeo odgovornost

Zdravko i Marinko Mavrović blizanci su koji su obilježili hrvatsku malonogometnu scenu. Tako su braća osvojila prvenstvo Hrvatske sa samoborskim Sokolima 1994. godine, a nakupilo se tu još dosta naslova, posebice s Promet Orkanom. Jasno, braća su i legende malonogometnog turnira Kutija šibica. Osvojili su seniorsku Kutiju 2005. s Orkanom te veteransku s Intersportom 2011. godine

Komentari 1

DT
DT
13:26 09.02.2026.

Tekst o Marinku Mavroviću napisan je gotovo hagiografski, s vrlo malo stvarne distance i kritičkog odmaka. Autor od samog početka gradi narativ “tihog arhitekta povijesne bronce”, čime unaprijed sugerira zaključak i čitatelju ostavlja malo prostora za vlastito vrednovanje Mavrovićeva rada. Umjesto analize, dobivamo emocionalno obojenu priču o “obiteljskoj atmosferi”, “disanju stožera kao jedno” i “poznavanju igrača u dušu”, što više podsjeća na motivacijski govor nego na ozbiljan novinarski intervju.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.