SAD
AFP
16.02.2010.
u 23:55

Snagu su hokejaši Sjedinjenih Američkih Država dokazali pobjedom (3-1) u otvarajućoj utakmici olimpijskog turnira, protiv Švicarske u Canada Hockey Placeu.

Dvoboj A skupine, u kojoj još nastupaju domaćini Kanađani i Norvežani, nije donio napadačku raskoš. Amerikanci su na gol odličnoga švicarskog golmana Anaheim Ducksa Jonasa Hillera uputili 24 udarca, a Švicarci na gol Ryana Millera tek 15.
Pitanje pobjednika Amerikanci su riješili u prvim dvjema trećinama. Poveli su golom Bobbyja Ryana minutu prije kraja prve trećine, da bi još dva gola u trećoj dionici dvoboja, unutar samo 2.5 minute, dodali David Backes i Ryan Mallone.
Za Švicarce je utješni pogodak u 50. minuti zabio Roman Wick.