Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 172
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
klemen slakonja

Slovenski predstavnik na Euroviziji pjeva o trenutku saznanja da se bliska osoba bori s teškom bolesti, a tijekom nastupa visi naopako

Foto: Tomo Brejc
1/4
25.03.2025.
u 14:24

Slovenski predstavnik na Euroviziji Klemen Slakonja pjevat će "How Much Do We Have Left"

Zemlje koje sudjeluje na Euroviziji 2025. godine već su odabrale svoje predstavnike, a obožavatelji ovog glazbeno-scenskog spektakla sada se nalaze u žustrim raspravama o tome koja pjesma je najbolja ili čiji predstavnik najposebniji. Životne priče i opus glazbenika koji će nastupiti ovih dana privlače puno pozornosti, a svojom pričom ističe se i slovenski predstavnik Klemen Slakonja. Pjesma koju će ovaj pjevač, glumac i tv voditelj izvesti u svibnju u švicarskom Baselu jest "How Much Do We Have Left", a tema pjesme najveći je strah velikog broja ljudi. Naime, Klemen u pjesmi govori o prolasku kroz saznanje da se bliska osoba bori s teškom bolesti.

"Mojoj partnerici je 2016. godine dijagnosticirana teška bolest, i to samo nekoliko tjedana nakon što je moj video imitiranja "Putin, Putout" eksplodirao na internetu i kad sam se osjećao kao da sam na rubu velikog svjetskog uspjeha. Ali svijet nam se okrenuo naglavačke", govorio glazbenik koju je pjesmu napisao prošle godine, a cilj sudjelovanja na Euroviziji mu je dotaknuti srca ljudi.

"Pjesma nosi nadu i inspiraciju te je tu da nas podsjeti da ne uzimamo svoje vrijeme, sebe i svoje voljene zdravo za gotovo. Vrijeme jest ograničeno, ali na nama je kako ćemo ga potrošiti. Ljudi su me već upoznali zahvaljujući mojim imitacijama pjesama, ali ovaj put odbacujem masku i dijelim svoju intimnu priču u kojoj je moja draga uzela stvari u svoje ruke i pobijedila bolest", ističe glazbenik koji donosi veliko iznenađenje za pozornicu ovog natjecanja.

Naime, Klemen je na pozornici doslovno naglavačke. "S nastupima uživo nikad ne znate što se može dogoditi. Zato je i postojala zabrinutost prije nastupa na Emi jer su mi se na zadnjoj probi zapetljali konopi na kojima sam visio. To što je nastup okrenut naopako simbolizira kako su se Mojci i meni životi preokrenuli u tom trenutku, ali smo ustrajali, nekako našli način i stali na noge. Na jednoj od proba koreografije, poznati koreograf Edward Clug me za tu svrhu okrenuo naglavačke i tada sam shvatio da mogu i tako pjevati.

Potom su, naravno, uslijedile brojne probe i prilagodbe do finalne izvedbe u režiji mog najbližeg suradnika Nejca Levstika", ističe Klemen kako je došlo do ove neobične, a vrlo efektne ideje. Inače, nastup na ovoj pozornici ostvarenje je sna za glazbenika, glumca i tv voditelja koji ovaj spektakl prati dugi niz godina i veliki je obožavatelj svega vezanog uz Euroviziju pa ga u Sloveniji, među ostalim prepoznaju i po tome što je vodio njihov nacionalni izbor te po angažmanu u kazalištu. Ove godine priprema i novi album na kojem će se naći deset pjesama, a među njima i ova eurovizijska. 

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata