Maneken i bivši natjecatelj u showu "Ples sa zvijezdama", 40-godišnji Pedro Soltz na Instagramu je svoje pratitelje počastio novim profesionalnim fotografijama, Naime, Pedro je objavio fotografije u crno-bijeloj tehnici, a posebnu pažnju privukla je ona posljednja, na kojoj ne nosi ništa osim kaputa. "Odlične fotke, super lik. Zgodan, skroman, uspješan obiteljski čovjek. Poštovanje", "Odličan si", "Wow, ne mogu", "Predivan", "Najljepši", samo su neki od komentara obožavatelja ispod fotografija.
Podsjetimo, Pedro dolazi iz Brazila, a domaćoj javnosti postao je najpoznatiji kao pobjednik u već spomenutom showu "Ples sa zvijezdama". Njegove veze s Hrvatskom počinju 2010. godine, kada se upoznaje s domaćom voditeljicom Iris Cekuš na snimanju kampanje za jedan luksuzni brend. Bila je to ljubav na prvi pogled, a ubrzo su je okrunili zarukama i vjenčanjem. Ovaj zgodni 40-godišnjak nedavno se na Instagramu prisjetio svojih karijernih početaka, koji sežu 20 godina u prošlost.
Pedro je tada objavio vlastitu fotografiju iz mladosti, iz koje se može zaključiti da je oduvijek bio mamac za žene. Zatim je za svojih 170 tisuća pratitelja u opisu objave ispričao životnu priču. - Prije 20 godina ovaj student inženjerstva odlučio je napustiti svoju zemlju kako bi ostvario san. Bez novca, bez potpore i protiv svih izgleda krenuo sam na nevjerojatno putovanje koje nadilazi moje najluđe snove. Ova fotografija je snimljena prilikom mog prvog dolaska u Milano na tjedan mode u svibnju 2004. - otkriva Soltz u početku svog izlaganja.
Radijska voditeljica otkrila nam je pravi razlog iznenadnog odlaska s 'Otvorenog' nakon 12 godina rada- Put je bio nezamislivo težak, a ja nisam bio spreman za to. Pokrali su me, nisam imao novca i bilo je dana kad nisam imao što jesti. Mnoge sam stvari naučio na teži način. Razmislite samo na trenutak... U to vrijeme nije bilo pametnih telefona. To je teško zamislivo za današnje generacije, ali i istinito. Nisam imao telefon, nisam imao kontakt s obitelji. Nisam govorio jezik, kamere su još uvijek bile analogne, trebale su nam karte i morali smo sami pronaći stvari. Bez Googlea, bez WhatsAppa, bez elektroničke pošte... čega god možete zamisliti. Samo vi, Bog i koga god sretnete na putu - nastavio je svoju ispovijest Brazilac, pa fotografiji dodao kontekst:
- Na fotografiji sam imao 82 kg, izgubio sam 11 kg u 2 mjeseca i pao na 71. Strašno. Još uvijek se sjećam trenutka kad sam se vratio u Brazil i moj mlađi brati mi je rekao: "Opa, Pedro, izgledaš kao da imaš Aids, sada te konačno mogu prebiti, jači sam od tebe" - prisjetio se uz smijeh i nastavio: - Trebalo je neko vrijeme i puno odlučnosti dok mi se stvari nisu počele događati i počeo sam se razvijati. Danas stojim ovdje ponosan što nikad nisam odustao i stigao sam do ovdje uz poštenje i ustrajnost. Ljudi nemaju pojma koliko je ovaj posao težak i kako naučiš biti osuđivan/odbijan pored svih drugih problema koje ne možeš ni zamisliti. Zapravo, sve do danas, u eri u kojoj ljudi raspravljaju o zamjenicama, još uvijek me 'osuđuju' jer radim kao model... Što reći? Iskreno, nije me briga - otvorio se maneken.
Rodila se kao Nenad i prva je u Hrvatskoj otvoreno govorila o promjeni spola: 'Mrzili su me i zato sam napustila zemlju'Za kraj je naglasio: - Ovaj put nije se samo hodao, nego osvajao. Ova karijera dala mi je toliko toga: iskustva, priče, znanja, učenja, mogućnosti, ljubav, slobodu... Upoznao sam svoju ženu, dobio sam djecu, to donosi hranu na moj stol i još uvijek podržava sve moje snove i svaki drugi projekt koji imam. Prije nekoliko dana sam pročitao da samo 19 % modela može živjeti od toga. To mi je izazvalo pomiješane osjećaje... Ali to je samo još jedan razlog za slavlje i ponos', zaključio je Soltz.
Šime "g. savršeni" je za njega svemir.