Izvještaji o startu turističke sezone ove su godine otpočeli atipično i posve neželjeno, sa stranica crne kronike. Vijesti koje stižu s Jadrana govore o nekoliko grubih incidenata usmjerenih prema gostima primjerice na splitskoj plaži Ovčice koja je u posljednje vrijeme postala ratna zona, tri dana zaredom. Najprije je tijekom noći pretučen francuski državljanin (23), potom je veća skupina ljudi napala mladića (25) i djevojku (26) iz Srbije. U Splitu su također stradali Rus i Ukrajinac: nasilnici su u centru grada, u Marmontovoj ulici, napali košarkaše, jer su im zasmetali dresovi ruske reprezentacije.
Ovo će se stalno događati dok god se Srbija ne ispriča za agresiju i zločine, dok ne kažu gdje su kosti naših nestalih, dok ne plate ratnu štetu.