Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 173
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
05.12.2021. u 15:26

Naša alokacija od šest milijardi eura u europskim okvirima na razini je statističke greške, a za Hrvatsku ostaje ključno kako iskoristiti sredstva iz programa NGEU

Hrvatska, što se tiče ovogodišnjeg gospodarskog rasta, ima vrhunsko prolazno vrijeme. Barem kada se uspoređujemo s konkurencijom unutar EU. S obzirom na nisku bazu, lanjsko potonuće BDP-a i činjenicu da po ekonomskim performansama godinama taborimo na europskom začelju, bilo bi tragično da ove godine nije tako. Kako bilo, rast od petnaestak posto u posljednja dva kvartala i vjerojatni 9-postotni ukupni godišnji rast dovest će nas na razinu pretpandemijske 2019. godine, što je rezultat kojem se prije godinu dana nisu nadali ni najveći optimisti.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata