Pakleni sa osam razlike pobijedili Crnogorce

import
23.01.2008.
u 17:39

U susretu drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva između Hrvatske i Crne Gore Pakleni su u norveškom Stavangeru slavili sa 34:26.

Hrvatska - Crna Gora 34:26
Nakon odličnih rezultata u skupini A naši su reprezentativci pretrpjeli težak poraz od Danaca u prvom susretu drugog kruga sa čak 10 golova razlike (20:30). Crnogorska momčad zauzima posljednje mjesto na ljestvici, a postali su najveće iznenađenje Europskog prvenstva nakon što su izbacili Rusiju.

Ipak, Crnogorci su u utorak poraženi od Slovenije 29:31, te tvrde kako im je plasman u drugi krug dovoljno velik uspjeh. Crnogorci su u Norveškoj debitirati na europskoj pozornici, no većina momčadi je već igrala na ranijim prvenstvima u dresu bivše države.

Većina reprezentativaca igra u europskim klubovima, a najpoznatiji su Đukanović, Stojanović, Djurković, Kapisoda i Muratović. Izbornik Ranko Popović palicu je preuzeo u kolovozu 2007. godine nakon što je ostavku dao Pero Milošević koji je momčad vodio u kvalifikacijama za Euro. Ističe kako od igrača traži da se bore za svaku loptu, te mu je želja pokazati se na europskoj pozornici u najboljem svjetlu.

Hrvatskoj je nužna pobjeda protiv Crne Gore, kako bi se protiv Norvežana mogla izboriti za mjesto u polufinalu (moguće je da bi bio dovoljan i remi).

Tijek susreta:
Očekujemo početak prvog dijela, sviraju se himne.

U sastavu nema Kaleba koji je ozlijeđen. Hrvatska igra u bijelim, a Crnogorci u plavim dresovima.

Nad Vorijem je Đukanović napravio prekršaj, a zatim je Vori izborio prvi sedmerac za naše.

1:0 - Nakon promašenih sedmeraca protiv Danske, Ivano Balić je preuzeo tu zadaću te preciznim udarcem postigao prvi gol na susretu.

1:1 - Kapisoda je lako prevario čuvare te neometan postigao prvi gol za Crnogorce u drugoj minuti.

1:2 - Nakon brze kontre Muratović sa osam metara postiže gol za prvo vodstvo naših susjeda.

2:3 - Balić puca preko gola, no zatim je ispravio mladi Ivan Čupić i izjednačio, no prednost vraća Roganović.

3:3 - Metličić, od kojeg se na Europksom prvenstvu više očekivalo, postiže svoj prvi gol na susretu. Suci često prekidaju igru zbog prekršaja u napadu.

Kapisoda u sedmoj minuti postiže svoj drugi gol za 3:4. Žuti karton dobio je Roganović zbog grube igre.

3:5 - Aleksandar Svitlica je u 8. minuti prvi puta Crnogorce doveo na dva razlike. Loša vijest za Červara je to što je Ivano Balić šepajući napustio teren, zamijenit će ga Čupić.

4:5 - Lacković je pokušao udarac iz daljine, ali Stojanović brani. Ipak, Vori je ispravio i vratio na jedan razlike.

5:5 - Udarac Đukanovića obranio je Somić, a zatim je Špoljarić iz kontre zabio svoj prvi gol na Europskom prvenstvu i izjednačio.

Čupić igra dobru obranu, uzima često lopte, a u 11. minuti prvi puta Hrvatska ima igrača više zbog isključenja Đukanovića.

6:5 - Svojim drugim golom Čupić vraća Hrvatskoj prednost, po drugi puta na susretu.

7:5 - Somić je lako obranio, a zatim Igor Vori poslao loptu kroz ruke crnogorskog vratara za dva razlike.

7:7 - Suci imaju neobične kriterije, isključuju igrače bez nekog posebnog povoda. Kapisoda je s linije sedam metara poravnao.

7:8 - Kapisoda je nadskočio Somića i vratio prednost Crnogorcima.

8:8 - Tonči Valčić je ponovo vratio na nulu, Hrvatska je u 17. minuti ponovo kompletna.

11:9 - Valčić je raspoložen, postiže svoj drugi zgoditak u 21. minuti, a pridružio mu se Duvnjak.

12:10 - Čupić vraća na dva razlike u 24. minuti, a zatim je Metličić blokom zaustavio novu prijetnju Crnogoraca.

Time out u 26. minuti zatražio je crnogorski strateg te najavio 5-1 obranu.

12:11 - Mrvaljević je nakon što su četiri minute mreže mirovale zabio iz daljine.

Vori postiže gol, no sudac ukazuje na prijestup. Vori nema sreće, već su mu dosuđena dva prekršaja u napadu.

12:12 - Kapisoda je poravnao sa sedam metara, te treći puta svladao Somića iz kaznenog udarca.

Somić ima četiri obrane, a njegov kolega na crnogorskom golu Stojanović je zasad pet puta uspješno branio.

Poluvrijeme Hrvatska je na poluvrijeme otišla s golom zaostatka nakon što je Kapisoda zabio za 12:13.

Na početku nastavka Somića je na golu zamijenio Alilović.

16:14 - Hrvatska punih osam minuta nije postigla gol, a zatim su u 32. minuti napravili seriju 4:0. Najraspoloženiji u drugom dijelu su Vori i Balić.

17:14 - Sjajni Čupić je iz četvrtog pokušaja zabio svoj četvrti gol. Hrvatska je u nastavak ušla mnogo razigranija i u 36. minuti prvi puta ima tri gola prednosti na susretu.

18:14 - Ivano Balić je pobjegao svojim čuvarima te podigao na četiri razlike. Izbornik Crne Gore je odgovorio time-outom nakon serije 6-0.

19:15 - Crnogorci su u 38. minuti uspjeli smanjiti, ali Pero Metličić je vratio na četiri razlike.

19:16 - Zoran Roganović je u 38. minuti smanjio na tri razlike.

19:17 - Ratko Đurković je postigao svoj prvi gol, a Milašević zbog rušenja Balića zaradio isključenje.

Ivano Balić je morao napustiti teren nakon sudara s Roganovićem, te se čini da mu je pukla arkada...

20:17 - Pero Metličić igra odlično večeras, zabio je novi zgoditak te Pakleni održavaju razliku od tri gola.

21:18 - Vuković, koji igra jer nema Balića i Kaleba, postiže svoj drugi gol na Europskom prvenstvu.

22:19 - Metličić je iz teške pozicije udarcem od parketa loptu poslao pod gredu.

23:19 - Tonči Valičić iz daljine postiže svoj četvrti gol za četiri razlike Hrvatske. U drugom dijelu naši su mnogo organiziraniji i precizniji.

23:20 - Kapisoda je po četvrti puta bio precizan s linije sedam metara.

24:20 - Vori je u padu postigao svoj peti gol.

U 47. minuti ozlijedio se i Vuković, na čije mjesto ulazi Duvanjak. Čupić je u sljedećem napadu zabio svoj peti gol za odličnih pet razlike i vodstvo 25:20.

Crnogorci su napravili seriju 2:0 i smanjili na tri razlike točno deset minuta prije kraja susreta.

25:23 - Mirko Milašević je smanjio na dva razlike, a Lino Červar se priprema vratiti Balića u igru.

26:24 - Iz kontra akcije je Igor Vori zabio svoj šesti gol iz sedmog pokušaja. No, Marković je iz daljine prevario Alilovića koji pogledom prati loptu iza svojih leđa.

Metličić s desne strane lijevom rukom postiže gol za 27:24, a Vukić iz kontre diže na četiri razlike sedam minuta prije kraja.

Dominikovićeva sigurna obrana, te precizni udarci Vorija i Čupića odvode Hrvatsku na nedostižnih šest razlike 30:24. 30:25 - Muratović je smanjio na pet razlike, no premalo je vremena za Crnogorce.

32:25 - Duvanjak je realizirao sedmerac za šset razlike četiri minute prije kraja, nakon minute igre isti je igrač povisio na sedam razlike.

Kraj. - Pakleni su sa ukupnim rezultatom 34:26 zaključili susret sa Crnogorcima i u četvrtak očekuju Norvešku s kojom će se boriti za polufinale. Igračem utakmice proglašen je Alilović, iako je nagradu zaslužio Igor Vori.

HRVATSKA - CRNA GORA 34:26

Dvorana: Idrettshall, Stavanger