Midtjylland - Manchester United
1/6
18.02.2016.
u 23:03

Rezultati: Anderlecht - Oympiakos 1:0, Borussia D. - Porto 2:0, Fiorentina - Tottenham 1:1, Midtjylland - Manchester United 2:1, Sevilla - Molde 3:0, St. Etienne - Basel 3:2, Villarreal - Napoli 1:0.

Nogometaši Midtjyllanda priredili su najveće iznenađenje šesnaestine finala Europske lige i pobijedili Manchester United sa 2:1. No, nije počelo dobro za danski klub jer su gosti prvi poveli, u 37. minuti Depay je zabio za 0:1. Bio mu je to prvi gol od studenog prošle godine, prekinuo je golgeterski post koji je trajao čak 14 utakmica.
Domaćin je izjednačio minutu prije odmora, Sisto je zabio, a pobjedu im je donio Onuachu u 77. minuti.

Sevilla se bez problema obračunala s Moldeom, branitelj naslova na domaćem je terenu pobijedio s 3:0. Prva dva gola postigao je Llorente, a točku na i stavio je Gameiro.

Fiorentina je dočekala Tottenham i odigrala 1:1. Gosti su poveli golom Chadlija iz jedanaesterca u 37. minui, a izjednačio je Bernardeschi u 59. Milan Badelj u igru je ušao u 61. minuti, a Nikola Kalinić minutu poslije.

Zanimljiv je bio i dvoboj u Dortmundu gdje je domaćin pobijedio Porto 2:0. Piszczek je zabio u šestoj minuti za rano vodstvo, a Reus je dovršio posao u 71.

Šahtar je odigrao 0:0 protiv Schalkea. Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, a Eduardo je ušao u 80.

Rezultati:  Anderlecht - Oympiakos 1:0, Borussia D. - Porto 2:0, Fiorentina - Tottenham 1:1, Midtjylland - Manchester United 2:1, Sevilla - Molde 3:0, St. Etienne - Basel 3:2, Villarreal - Napoli 1:0.

Augsburg - Liverpool 0:0, Galatasaray - Lazio 1:1, Marseille - Athletic Bilbao 0:1, Šahtar - Schalke 0:0, Sion - Braga 1:2, Sparta - Krasnodar 1:0, Sporting - Bayer L. 0:1, Valencia - Rapid 6:0.

>>Allegri potvrdio: Mandžukić se vraća za utakmicu s Bayernom