Dinamo iz Vinkovaca odlazi s nova tri boda, Kranjčar: Veselim se derbiju s Hajdukom

1/14
06.08.2016.
u 21:01

Dinamo sljedeću utakmicu igra protiv Hajduka, a Cibalia gostuje kod Splićana.

U četvrtom kolu HNL-a, vinkovačka Cibalia ugostila je Dinamo, koji se put Zagreba vraća s dva gola i tri boda više.

Mrežu domaćina modri su načeli u 18. minuti. Nakon što je Ćorićev udarac, obrana Cibalije blokirala iz drugog je pokušaja mladi veznjak loptu podvalio za Soudanija, koji loptu sigurno posprema u kut gola Matkovića.

Imali su nakon toga Vinkovčani nekoliko dobrih prilika iz slobodnih udaraca, ali ih nisu uspjeli iskoristiti.

Najizglednija je bila ona u kojoj je Tomašević iznenadio Eduarda i s dvadesetak metara tukao u gredu gola domaćina.

U 41. minuti Vitaić je autogolom počastio goste, tako da je Dinamo na odmor otišao s dva gola na semaforu.

U nastavku utakmice, izgledalo je kao da se Cibalia predala. Hodžić je sam išao na Matkovića, ali nije uspio zabiti, a onda nakon 70. minute Vinkovčani se bude.

Uputili su nekoliko dobrih udaraca, ali Eduardo je bio spreman na sve njih.

Do kraja utakmice modri su pritiskali, a u sudačkoj nadoknadi ponovno se tresla greda domaćina, no rezultat je ostao 2:0.

Dinamo sljedeću utakmicu igra protiv Hajduka, a Cibalia gostuje kod Splićana.

Kranjčar: Radujem se Hajduku

- U srijedu imamo derbi, onda Inter i play-off Lige prvaka. Sigurno da su to teške utakmice i imamo seriju bitnih utakmica gdje moramo stvarati rezultat, igru i atmosferu za Ligu prvaka. Mislim da su igrači svjesni toga i zato smo gledali momčad kao večeras. Trebamo se veseliti derbiju u Splitu, atmosfera je nogometna, vidjeli smo to na njihovoj zadnjoj utakmici. Derbi daje draž i motivaciju i očekujem nogometni ambijent koji te dvije momčadi zaslužuju - rekao je trener Dinamo Zlatko Kranjčar i dodao:

- Mogli smo povećati, imali smo dvije stopostotne prilike, ali zadovoljniji sam nego na utakmici sa Slaven Belupom. Trebamo igrati ubuduće ovako kao večeras. Igrači su prihvatili moju retoriku da hrvatsku ligu treba poštivati kao europske utakmice jer ako se opustimo neki klubovi nas zaista mogu iznenaditi. Nisam htio da se to dogodi ovdje, odigrali smo na nivou Dinama i otvorili smo se s dobrom atmosferom prema utakmici u Splitu.

Cibalia 0:2 Dinamo

Tijek utakmice:

90'+3' Gotova je utakmica. Dinamo doma ide s pobjedom od 2:0.

89' Prskalo ulazi umjesto Mišića.

82' Umjesto Tomaševića, u igru za Cibaliju, ulazi Pervan.

76' Kranjčar radi posljednju izmjenu. Ante Ćorić izlazi iz igre, mijenja ga Fernandes. Umjesto Tomaševića, u igru za Cibaliju, ulazi Pervan.

69' Dobru priliku imala je Cibalia, dva pokušaja prema golu Eduarda, ali portugalac je obranio oba.

58' Hodžić je imao priliku povećati vodstvo modrih. Sam je išao na Matkovića, ali nije uspio zabiti gol.

56'  Mršić radi promjenu, iz igre izlazi Mijoković, ulazi Dabro.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+1' Gotovo je prvo poluvrijeme. Dimano na odmor ide s dva gola prednosti.

44' Sosa ide van Soldo ulazi u igru za Dinamo.

41' GOL za Dinamo. Vitaić je zabio autogol. Dinamo vodi 2:0.

39' Tomašević je sa dvadesetak metara loptu iznenada uputio na Dinamov gol, ali tukao je gredu.

37' Cibalia je imala dobru priliku iz prekida, ali Vitaić je iz slobodnjaka loptu ubacio izravno u ruke Eduarda.

31' Žuti karton zaradio je Filip Benković.

27' Vinkovčani su uputili prvi udarac prema vratima Dinama, ali neprecizno. Lopta je samo prohujala pored vrata Eduarda.

18' GOOOL! Za Dinamo. Soudani je iz okreta loptu uputio u kut gola Matkovića i Dinamo doveo u vodstvo. Rezultat je 1:0.

11' Slobodni udarac za Dinamo, modri nisu uspjeli iskoristiti. Lopta je nabačena na Sigalija, ali završila je u rukama Matkovića.

9' Prvi udarac iz kuta na utakmici. Ubacuje Knežević, ali lopta je samo došla do auta za domaćine.

7' Utakmicu u Vinkovcima prati oko 3000 navijača, sedma minuta je u tijeku, nema ozbiljnijih prijetnji ni s jedne strane.

DINAMO: Eduardo, Stojanović, Sigali, Benković, Sosa, Jonas, Knežević, Rog, Soudani, Ćorić, Hodžić

CIBALIA: Matković, Žderić, Zgrablić, Jerbić, Tomašević, Crnčević, Mijoković, Mišić, Vitaić, Baša, Ugrina