Barcelona - Roma
1/10
24.11.2015.
u 22:38

Gent je u gostima pobijedio Lyon sa 2:1, a gol vrijedan važna tri boda zabio je Coulibaly u petoj minuti sudačke nadoknade

U petom kolu Lige prvaka Bayern je još jednom pokazao svu moć i pobijedio Olympiakos sa 4:0. Iako je remi vodio obje momčadi u drugi krug, Bavarci nisu ništa prepustili slučaju i uvjerljivo su slavili, a sve je bilo gotovo već nakon 20 minuta. Douglas Costa, Lewandowski i Müller već su u tom razdoblju riješili pitanje pobjednika, a konačni rezultat postavio je Coman u 70. minuti kada je Bayern igrao s igračem manje jer je ranije isključen Badstuber.

Messi se vratio

Bavarci su osigurali prvo mjesto u skupini, a Olympiakos će se u zadnjem kolu kod kuće boriti s Arsenalom za drugu poziciju.

Leo Messi se vratio! Tako se može opisati utakmica Barcelone i Rome koju su Katalonci dobili sa 6:1, a briljirao je Argentinac kojem je to bila prva utakmica u kojoj je startao nakon dvomjesečne stanke. Postigao je dva gola i asistirao, a odigrao je svih 90 minuta, baš kao i Ivan Rakitić. Dva gola zabio je i Suarez, a po jedan Pique i Adriano. Edin Džeko u sudačkoj nadoknadi zabio je počasni pogodak. Valja dodati da su gledatelji vidjeli dva neiskorištena jedanaesterca, Neymar nije zabio na jednoj strani, a Džeko na drugoj.

Situacija u skupini je prilično komplicirana, ali što se tiče borbe za drugo mjesto. Barca je sigurno prva, Bayer i Roma imaju po pet bodova, a BATE četiri.

Porto zakomplicirao

U skupini G situacija se maksimalno zakomplicirala. Naime, Porto je kod kuće iznenađujuće izgubio od kijevskog Dinama (0:2) i ostavio Ukrajince u borbi za drugi krug. U istoj skupini Chelsea je pobijedio Makabi u gostima 4:0, a u posljednjem kolu dočekuje Porto.

Upravo te dvije momčadi su na vrhu ljestvice, imaju po deset bodova, ali Dinamo im sada sa osam puše za vratom, a u posljednjem kolu dočekuje Makabi koji je bez boda.

Gent je, pak, u gostima pobijedio Lyon sa 2:1, a gol vrijedan važna tri boda zabio je Coulibaly u petoj minuti sudačke nadoknade. Tim pogotkom Gent je preskočio Valenciju na drugom mjestu, sada ima bod više od nje, a u posljednjem kolu dočekuje Zenit koji je osigurao prvo mjesto u skupini.

>>Dinamo prebacio napade na desnu stranu, Junior na - svojoj polovici!?

>>Zenit pobijedio Valenciju, BATE remizirao s Bayerom

>>Anketa: Je li moćnija Barcelona ili Bayern?

Liga prvaka, 5. kolo

Bayern - Olympiakos 4:0

70' GOOOOOOL! Coman je zabio, Bayern vodi 4:0

51' Bavarci će igrati s igračem manje, crveni karton dobio je Badstuber.

20' Bayern je zaista moćan, već vodi 3:0, strijelac je Müller

16' GOOOOOL! Lewnadowski je povisio rezultat na 2:0

8' GOOOOOL! Douglas Costa je zabio, Bayern vodi 1:0

Barcelona - Roma 6:1

90' GOOOOOL! Džeko je postigao počasni pogodak za goste

77' GOOOOOOL! Neymar nije iskoristio jedanaesterac, ali Adriano je zabio za 6:0

60' GOOOOOOL! Katalonski klub je u formi, pao je i peti gol, a opet je zabio Messi.

56' GOOOOOL! U strijelce se upisao i Pique koji je zabio na asistenciju Messija!

44' GOOOOOL! Luis Suarez zabio je svoj drugi gol na utakmici i tako već prije odmora riješio sve dileme oko pobjednika

18' GOOOOOL! Messi se vraća starim navikama - zabijanju golova

15' GOOOOOL! Suarez je doveo Barcu u vodstvo

Lyon - Gent 1:1

GOOOOOL! Danijel Miličević je izjednačio!

7' GOOOOL! Ferri je doveo Lyon u vodstvo

Maccabi - Chelsea 0:4

90' GOOOOL! Baba je zabio

76' GOOOOOOL! Oscar je zabio za 3:0

73' GOOOOOL! Willian je zabio i, čini se, riješio pitanje pobjednika

41' Ben Haim je dobio crveni karton, domaćin će igrati s igračem manje

21' GOOOOOL! Cahill je doveo goste u vodstvo

Porto - Dinamo K. 0:2

64' GOOOOOL! Gonzalez je zabio za Dinamo koji sada vodi 2:0

35' GOOOOOL! Gosti vode, Yarmolenko je zabio iz jedanaesterca.