Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 0
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Studija njemačkog sveučilišta Ruhr potvrdila da su muškarci bolji u prostornom snalaženju
Povratak na članak

Žene parkiraju lošije i 20 sekundi duže od muškaraca

Ne radi se o nekoj izrazitoj slabosti ženskog spola. To je samo parkiranje, nikako trijumf muškaraca nad ženama - poručuje voditeljica istraživanja dr. Wolf.

Komentari 10

OB
-obrisani-
14:39 26.12.2009.

ne gube strpljenje i parkiraju i po nekoliko minuta,glavno da ste stabilne doktorice hehe!

VL
JM
Jean-Michel_Nicolier
11:07 21.12.2009.

Mislim da se autori članka i istraživanja nisu dovoljno ispričali svi ženama vozačicama zbog rezultata istraživanja. Mislim stvarno... Još će netko pomisliti da su one naljepnice \"Oprez, žena za volanom\" točne. :)

VL
PP
pp
10:55 21.12.2009.

Bože mili koja iskompeksiranost...strašno...nadam se da nema velik broj žena takav komplekst niže vrijednost...zašto se ne može u jednom članku samo napisati muškarci su bolji od žena u nečemu ili žene su bolje od muškaraca u tom i tom...čemu odmah takva defanziva, gard, \"ne radi se o nekoj izrazitoj slabosti ženskog spola, to je samo parkiranje, nikako trijumf muškaraca nad ženama\" čemu to? mislim zbilja mi je već dosadna ta novoženska opsjednutost nepriznavanja inferiornosti na području na kojem su nema sumnje inferiorne...to ne znači da na drugim poljima nisu superiorne ali da su u svemu bolje nisu...i strašno je blesava ta misao...

VL
Avatar punkufer
punkufer
12:32 21.12.2009.

Muškarci su spretniji i skloniji savladavanju tehnika i vještina ali žene promet ne doživljavaju kao natjecanje, priliku za dokazivanje i agresiju (kao muškarci) tako da manju spretnost nadoknađuju oprezom.

VL
TA
tania
12:38 21.12.2009.

Definitvno parkiranje bolje ide muškarcima, iskreno, dobro vozim ali ne volim baš parkirati u garaže (premda nikad problema nemam). ALI, znam nekoliko muškaraca koji unatoč senzorima za parkiranje imaju oguljene odbojnike, zato jer oni MORAJU još taj jedan centimetar bliže parkirati, jer oni ZNAJU naravno...haha. Meni je u svakom slučaju puno bitnija sposobnost multitaskinga, odnosno da mogu raditi 5 poslova u isto vrijeme podjednako dobro. Različiti smo, i to je ok.

VL
Avatar marquis
marquis
12:49 21.12.2009.

postoji istraživanje, datira još odavnina, a koje je pokušalo dati odgovor koji su bolji vozači. Ljepši ili jači spol. Rađeno je kroz aspekt prometnih nezgoda. Naravno, da je manje vozačica krivo za prometne nezgode jer ima manje vozačica u totalu. Ali kada se uzme broj žena/muškaraca koji su krivi za prometne nezgode u odnosu na populaciju vozačica/vozača, dobiva se povoljniji omjer u korist žena, odnosno da žene imaju manje prometnih nezgoda. Da li ih to čini boljim vozačima? Mislim ne nužno jer bi prvo morali definirati što znači \"dobar vozač/ica\", ali svakako su manji izgledi da ćemo stradati ako vozi moja žena nego ja. Kavalirski pružam ružu TANII i slažem se s ogrebanim autima, ali skrećem pozornost i na razbijene retrovizore naših dama, pogotovo onih lijevih uz dodatak da multitasking jest odlična stvar (a napisano je u članku da su muškarci bolji u koordinaciji i snalaženju u prostoru) i ne vidim kakva je to prednost kod žena. Osim toga, nikad nitko i ništa ne može više stvari odjednom napraviti jednako kvalitetno kao kada se netko posveti svakoj stvari pojedinačno.

VL
KO
kokolomoj
13:28 21.12.2009.

Ovo je glupost. Sve je individualno. Ja sam naprimjer jednom sa Twingom parkiravao dva minuta auto u jednom prebukiranom parkiralistu dok je istovremeno jedna zena u onom veliku BMW-ovom dzipu usla izmedu dva auta \"u milimetar\" i uparkirala u mozda 20 -25 sekunda. To je stvar do spretnosti vozaca pojedinca...

VL
JA
jankoprekobrda
13:31 21.12.2009.

Sve je tvar prakse, nema veze musko ili zensko, pitanje je koliko tko dnevno godisnje prijedje kilometara, koliko cesto parkira i slicne druge manevre ili radnje ponavlja. Kazemo los vozac ili vozacica imao je saobracajnu nezgodu. A nikada ne pitamoo koliko je kilometara iza njega, eto ja sam nekoliko godina uredno vozio izmedju 85.000 i 110.000 kilometara godisnje, a sada jedva predjem nekih 12 do 15.000. Nekada sam u jednom danu vozio od Zagreba do Skoplja ostao dan u Skoplju pa nazad, dan u Zagrebu pa u istom danu do Sarajeva i nazad. Ili prijepodne od Zagreba do bihaca i nazad a popodne nabrzaka do Cakovca i nazad, a medjunarodne rute su bile u jednom danu do Amsterdama i mada nisam vozio neki Porshe, Ferari ili slicno tek tamo neki Opel ili Ford, a imam iza sebe vise od 3 miljuna kilometara, i to mi je bilo tek sredstvo da mogu obaviti posao. Mnogo profesionalnih vozaca u karijeri ne ucini tu likometraza. Danas mi se neda dosadilo mi koji puta radije sijednem na mijesto suvozaca, mada je vozac los ne kritiziram ali sa losima ne sijedam opet na mijesto suvozaca. I tvrdim da nije isto kada neki pocetnik vozi 50-60 km ba sat i kada to cini iskusan vozac, isto je i sa parkiranjem, ako netko parkira vozilo dva puta dnevno a netko i po dvadeset ili 30 puta nemoze biti isto.

VL
TA
tania
14:03 21.12.2009.

marquis, prihvaćam kavalirsku ruku...i da ti odgovorim za multitasking....to je vjestina koju zene imaju jer sve poslove moraju uglavnom raditi s djecom u ruci ili pazeci na njih... mozak bi nam prekuhao da nemamo tu sposobnost imati sve pod kontrolom....a u voznji to znaci da mozemo bez problema drzati sve pod nadzorom i jos razgovarati s djecom, na telefon, mijenjati pjesmu na radiu bez ikakvog problema.... dobro dodje. A za retrovizor lijevi, fakat pojma nemam...ja znam samo da mi ga svako malo netko odvali dok ulazi u svoj auto ili dok izlazi s njim, pa ga moram namjestat....

VL
DO
doktorica
20:34 21.12.2009.

Žene se uglavnom ne obaziru na komentare da su lošije vozačice,puno su stabilnije i opreznije i ne gube strpljenje a što je u konačnici važnije za sigurnost vožnje. . .

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.