Izbjegavate li žumanjak i jaja zbog kolesterola? Pročitajte ovo
Jedno jaje trebalo bi kombinirati s izdvojenim bjelanjcima u omjeru: 4 bjelanjka i 1 žumanjak sa zdravim ugljikohidratnim namirnicama kao što je povrće, primjerice špinat, šparoge, paprika, luk, gljive...
Komentari 18
To je zastarjelo misljenje i glupost, naučnika "pregazilo vrijeme . Jaje je jedna od rijedkih namirnica koja sadrži lecitin , lecitin regulira kolesterol ne može se povecati ali ni smanljiti . Teorija iz gornjeg članka odbačena je prije više od 20 godina .
Malo priglup clanak. Da je Bog smatrao da treba jesti jaja sa omjerom 1:4, onda bi kokosi nosile jaja sa takovim omjerom.
Uopće se ne obazirem na ova "otkrića" znanstvenika i nutricionista - svako malo pojavi se neka nova teorija koja posve pobija onu prethodnu za koju su nas uvjeravali da je apsolutno točna.. Jedem po instinktu, ono što mi odgovara.
sve same idiotarije
Ako je covjek kroz evoluciju jeo jaja,a sigurno je,onda je evolucija ucinila svoje,tj. da jaja nisu za organizam,a upotrbljavano je, vrsta bi izumrla.
Rekao mi je jedan dida iz Like...Ante,ruši sve odreda ali umjereno. I mogu vam reći da se toga pridržavam i hvala dragom Bogu dobro sam. A ove priče ...jednom ne valja mast, drugi put ulje, treći put ...ne znam što, to su samo reklame za nečiji interes.Jedino pravilo je što uneseš u sebe moraš i potrošiti. Na bilo koji način (makar i seksom)
Logika: ako se iz jaja može izleći pile znači da u njemu ima svega u idealnim omjerima.
Tvor jede jaja svaki dan i zato smrdi ko tvor.
gdje da nađem jaje s 4 bjelanjka i 1 žumanjkom
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
ja jedem 8 na dan u prosjeku, omjer zumanjka i bjelanjka je 1:1, bez povrca i tih gluposti. Nakon godinu dana još sam ziv i zdrav :)