Ministarstvo upozorava o štetnosti mobitela. Ovo su savjeti kako ga pravilno koristiti!
Mobilni uređaj najviše emitira elektromagnetska polja tijekom razgovora ili prijenosa podataka, pa je dobro pričekati na uspostavljanje veze prije nego prislonite telefon na uho budući da tijekom uspostave veze mobilni uređaj radi maksimalnom snagom, kaže se.
Komentari 23
Ministre koliiko su mobiteli opasni za zdravlje toliko su opasna stavka za drzavni proracun naime planira se potrositi u 2 018 oko 65 milijuna kuna ....koja bahatost...
U zadnjih trideset godina u SAD je povećana zdrastvena anomalija, sindrom koji se zove Menijerova bolest. Deset puta ima više evidentiranog Menijera nego prije 1990. Smatra se da je to zato jer je ekspandirala proizvodnja i prodaja mobilnih uređaja. Morbus Meniere nije terminalna bolest no može dovesti do gubitka sluha na jedno uho a u 1/3 slučajeva na oba.
koje su to mrcine milina mi je čut najprije su kaaaaa da nema potrebe pa onda ljudi kupovali one fam mrežice a sad svi brinu o nama i daju preporuke a ja bih pitao te famozne glavetine što je s repetitorima u gradovima primjer zračne linije na trešnji jedan do drugog nema više od stotinjak metara i nikom niš a ima pun kufer ljudi koji imali rak i otišli na onaj svijet i ko če to reč istinu -ma ne vele sve je u normali malo sutra mafija kad joj treba veli s jedne strane zdravo i nema niš a s druge strane nije ludilo .jednostavno cjelu zemlju smo pretvorili u elektromagnetsko i neznam kakvo smeće radi koristi industrije i nije niti čudo da je sve više bolesnih rastresenih i neznam kakvih a praavo stanje je odavno kataklizma po ljudsko zdravlje
Elektromagnetno zracenje koje se koristi u mobilnoj telefoniji je mikrovalno zracenje. Dugo se vjerovalo da samo ima toplinski ucinak na tijelo, ali situacija je puno drugacija. Telekomunikacijska industrija je najmocnija industrija na svijetu i mnogi znanstveni radovi su bili finacirali od njih da ne otkriju pravo stanje. Ova poruka Ministarstva Zdravlja poklapa se sa objavom novih znanstvenih radova (dolje): Last month, after assessing a $25 million study conducted by the National Institutes of Health’s National Toxicology Program (NTP), an expert peer review panel found that RF radiation’s association with heart and brain tumors provides “clear evidence of carcinogenicity” – at least, in animals. A study conducted at the Ramazzini Institute for Environmental Policy and published in Environmental Research was consistent with the results of the NTP study. Both reported a statistically significant increase in the very same rare malignancies as found in the NTP study – even when lower radiation levels were used. Dr. Devra Davis, founder and president of the Environmental Health Trust – an organization dedicated to educating people on controllable environmental health risks – reports that studies of people with 10 or more years of exposure to cell phones show higher risks for tumors.
podrzavam clanak .... ja obicno kupujem mobitele cija je mala doza zracenja SAR / po 1 kg i dalje mobilna antena "pri dnu" smartphone-a , wi-fi ne koristim u kuci ... osim vani na otvorenom prostoru.
Zanimljivo koliko pametnjakovića komentira bazne stanice bla bla bla a onda na elementarnim životnim pitanjima kao što su izbori glasaju 25 godina zza iste lopove , pitanje je koje se sada postavlja , dali vi copy paste ovo vezano zaa frekvenciju ili ste glupi samo vezano za dobrobit građana i stanje u državi ?
između ostalog što zrači a što bi se moglo sa malo novca spriječiti što proizvođaći ne žele.Mobiteli odašiljaju niske frekventne talase koji stvaraju neku vrstu ovisnosti u najmanju ruku zaokupljaju pažnju da simians ne može zamisliti život bez dotičnog
Ima puno opasnijih stvari u Hrvatskoj,..
Ovima što udaraju palac dolje... Idemo u stolljeće sedmo. Tamo je bilo idealno...
Kaže moj susjed: "Neću antenu bazne stanice na našem krovu koja će strašno zračiti po nama." Kažem ja: "Ti, koji si okomito ispod antene, nalaziš se u sjeni tj. elektromagnetski val uopće ne ide prema tebi." On: "Možda, ali tu su onda i te žice, tko zna koliko to zrači!!!!". Gospodo tehno-primitivci: postoji ogromna razlika između ionizirajućeg i neionizirajućeg zračenja. Dajte se obrazujte prije laprdanja po medijima. Recimo, što vi paranoici mislite da izraz "radijator" znači? U slobodnom prijevodu: "zračitelj topline", naime infracrveni spektar je također elektromagnetsko zračenje. Stoga, predlažem da u vašoj paranoji izbacite i sve radijatore iz svojih stanova! Istina je da nema nikakvih dokaza o štetnosti elektromagnetskog zračenja, a dokazati neštetnost nečega je praktički nemoguće. Međutim, ima zemalja, poput Južne Koreje koja je izvrsno pokrivena signalom 4G, a već prelaze i na 5G mobilne infrastrukture što znači još gušću mrežu antena (baznih stanica). Ja nisam čuo da uz tako gustu mrežu tamo haraju nekakvi tumori? Stoga svima koji se panično boje mobitela (ako je tehno-primitivcima teško povezati točkice: bez baznih stanica i antena, nema ni funkcionalnih mobitela), kao i njihovim najboljim prijateljima zelenima, preporučio bih povratak u pećine - tamo ćete biti na sigurnom. Budući da ćete pri tome biti i "offline", tu je i dodatna prednost za nas koji bi željeli ostati uz tehnologiju jer nećemo morati slušati vaša neuka laprdanja.
Upišite FER. Tamo ćete sami pronaći odgovor, a ne kod ministra ili u crkvi.
pozor:prijenosni brzoglas je opasna igračka...treba bit oprezan
Ministarstvo se razumije u mobitele ko Mara u krivi k..ac. inače , nosim mobitel u zadnjem džepu, pa nek zrači... A kad uđete u neki trgovački centar, na odjel tehnike, gdje radi stotinjak televizora , a ispred hrpa dječurlije... ma neee. to nije ništa , to ne zrači. kupujteeee....
pa ovako drugovi iz ministarstva,raznoraznih,, covjek ce prije umrijet zbog vasih mirovina koje narodu vec niste korigirali ozbiljno nikad,,i od "izobilja" u kojem zivi preko milion hrvata vrlo lako ce umrijet i prije nego skupe da si kupe mobitel,, sram vas bilo,,dabogda vam djeca u rikevrc isla i krepavala od gladi,,
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Neki bi možda htjeli da s izmjenične struje pređemo na istosmjernu? Iako je frekvencija niska, 50 Hz, i žice svuda oko nas isto tako zrače! Gdje god se nalazi promjenljivi električni napon postoji i zračenje.