Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 149
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
NAPREDAK
Povratak na članak

Bioterapija djeluje što je i dokazano sustavom Auracomm

Hrvatski bioterapeuti uspješno održali predavanje na tajlandskom sveučilištu Rangsit

Komentari 18

ML
mladen2222
13:51 27.02.2012.

iz iskustva vrlo mi bliske osobe (koja je nakon odlaska jednom ovdje spomenutom bioenergetičaru završila s vrlo teškom bolešću) reći ću samo ovo - ljudi, pazite kome dozvoljavate da na vas polaže ruke, maše nad vama i tko zna na kakav način nešto postiže! zapitajte se, prije odlaska na takve tretmane, na čemu se bazira učenje o bioenergiji, što je u pozadini, čine li vam se takva objašnjenja logičnima... kako su obrazovani ljudi koji se time bave (ili to može postati svatko završetkom nekog tečaja).... na kraju, da je bioterapija tako učinkovita, bi li bilo ljudi koji umiru od teških bolesti?

VL
IV
ivan5555
19:34 27.02.2012.

Iz osobnog iskustva, bio sam na 3 tretmana kod terapeuta u Zagrebu i izlijecen sam od teske bolesti.

VL
AE
aesentia
20:36 27.02.2012.

@Ivan5555 - nisu te izlječili od te teške bolesti, glupost je neizlječiva.

VL
DR
drvodjelja
21:37 27.02.2012.

Učenje o bioenergiji se temelji na usklađivanju svih dijelova čovjeka, ne samo njegove vreće kostiju,mesa i krvi. Medicinsko učenje se temelji na profitu ,što dokazuje da se više novca troši na samo liječenje, a manje na prevenciju. Da nije profitfit u temelju, bilo bi obratno .

VL
DR
drvodjelja
21:44 27.02.2012.

Zaključivanje na tuđem iskustvu je karakteristično za današnjeg modernog maloumnog čovjeka.Bioenergiju i reiki može svatko naučiti čak i sa 8 razreda OŠ i to je ono što najviše smeta napuhanim visokoškolovanim doktorima i intelektualcima i to rastura njihov EGO. I I što je najljepše , te stvari funkcioniraju i sve se više dokazuju na njihov materijalni naučni način.Naravno da ima svakvih terapeuta, kao i svakakvih doktora. Mnogi su se izliječili ovim tehnikama, mnogi i nisu. Šta može garantirati zdravlje i besmrtnost ? I maloj djeci je danas jasno da službena medicina nije etična i jedini interes joj je PROFIT zamaskiran u brigu i spašavanje života .

VL
ME
Mean
23:35 27.02.2012.

Ako doista liječi zašto nisu testirali na normalnom medicinskom fakultetu, već na fakultetu za orijentalnu medicinu? Testirati alternativnu medicinu na \'\'fakultetu\'\' za alternativnu medicinu je malo sukob interesa.

VL
DR
drvodjelja
10:50 28.02.2012.

MEAN - Koji bi to medicinski fakultet dozvolio ? I tko bi platio takva testiranja i istraživanja ? Stvar je u tome da se za bilo što mora ispružiti novčanik,nakon toga se odmah pita tko je to platio,nakon toga kojiji su tu interesi. To ti je kao kada dižeš kredit za kupovinu kuće i njena procjena mora biti isplativa za banku, a procjenitelj radi za banku , banci treba tvoj novac i normalno procjenitelj procjenjuje onoliko koliko treba banci.Pokušaj razgovarati sa nekim ravnateljem med. fakulteta.Svatko provodi ispitivanja tamo gdje vjeruje da će proći. Da se to dokaže na nekom med.fakultetu, ravnatelj bi brzo tražio novi posao.

VL
ME
Mean
14:51 28.02.2012.

@drvodjelja. mislim svaki medicinski fakultet koji zeli svojim studentima pokazati kako znanost funkcionira. istrazivanja bi platio isti onaj koji ih je sada platio, ali bi dobio objektivnije rezultate. ako se na pravom fakultetu pokaze da ima nesto u toj bioenergiji,, onda bi i drugi pokusali replicirati taj eksperiment, pa da se potvrdi kao znanost i postane dio medicine. naravno ljudi koji su financirali to znaju da je bioenergija bullshit, ali zaradjuju na tome, pa ne zele jos jedno sramocenje i dokazivanje da prodaju maglu, nego je lakse prevariti novinare koji se ne bave istrazivackim novinarstvom s nekim \'\'orijentalnim fakultetom\'\'

VL
PI
Pishta66
14:59 28.02.2012.

Kako se zove alternativna medicina koja funkcionira? Zove se medicina. Sve što je nekad bilo alternativno, prihvaćeno je od službene medicine ako se istraživanjem dokaže da funkcionira. Teorije zavjere o tome da službena znanost ne želi priznati \"bioenergiju\" i sličnee šarlatanske metode je naprosto smiješna, svatko može financirati istraživanja u tom smislu, a da stvar zaista funcionira dijelile bi se i Nobelove nagrade.

VL
DR
drvodjelja
17:08 28.02.2012.

Ne postoji način da se dokaže nekome nešto što ta osoba ne želi vidjeti. Iza službene medicine se okreće ogroman profit i naravno da stručnjaci ne žele vidjeti nešto drugo. I to je u redu. Ljudi se imaju pravu ubitiiti tabletama, amputacijama,odsjecanjima,zračenjima, kemoterapijama i presađivanjem organa.Smiješno je povezivati alternativce sa nekakvim zarađivanjem na tuđim mukama, kada znamo svi koliko koštaju najjednostavniji zahvati medicinskog liječenja bez ičije garancije o izliječenju.Na koje god ozbiljno liječenje čovjek krene, mora se potpisati da preuzima odgovornost ako nešto krene po zlu,što govori da se nikada ne zna za rezultat ,kao i u alternativi koja je bar jeftinija .

VL
PI
Pishta66
09:14 29.02.2012.

\"Ne postoji način da se dokaže nekome nešto što ta osoba ne želi vidjeti.\" Želio ti ili ne želio vidjeti npr. metak koji ti leti u glavu, imat ćeš itekakav dokaz ako te pogodi :) Također, koliko god ti želioo da postoji \"bioenergija\" koja liječi sve bolesti, nitko ti pametan neće vjerovati dok ne pokažeš relevantne dokaze, tj. znansvena istraživanja provedena po pravilima struke. Anegdote tipa \"frend od sina svekrve susjedovog bratića bio je na terapiji Andskim mirisnim kristalima, i jako mu je pomoglo\" se ne računaju :)

VL
GE
geichi
10:46 29.02.2012.

Dragi Večernjak, molim vas da ne promovirate PSEUDOZNANOST i pomažete obmanu javnosti (kako laičke, tako i znanstvene). Ivan Roca je po struci režiser, i \"bavi se\" bioterapijom. (Ja se u slobodno vrijeme, iz hobija, bavim astronomijom. Ali nisam astronom poo struci, niti se tako nazivam u javnosti.) Andrea Kirinčić i Veljko Jurki mogu biti po struci bilo što, ali znanstvenici nisu. Nitko od ovo troje nije znanstvenik, i nema ih u Hrvatskoj znanstvenoj bibliografiji.

VL
DR
drvodjelja
11:45 29.02.2012.

Zašto bi se samo znanstvenici smjeli baviti liječenjem ? Baba Prda se je oduvijek bavila liječenjem. Ovi ljudi su proveli istraživanje da bi sebi nešto dokazali, a ne naučnicima. Nemoguće je nekome nešto dokazati ,što on ne želi vidjeti ,, što i nije CILJ liječenja. Neka se ljudi liječe kod koga hoće, netko ide doktorima, netko hođi, netko babi Prdi i to je u redu. Bitno je da mu je dobro i to je smisao liječenja. Ako je meni dobro nakon što sam dubio na glavi kod hođe, zašto to nekome smeta ? Ovdje se radi samo o STRAHU OD KONKURENCIJE ! Ne bojte se , nema baba Prda toliko vremena, niti ima toliko pametnih pacijenata. Isis je izliječio i gubavog i slijepog, ali budali nije mogao pomoći.

VL
DR
drvodjelja
12:04 29.02.2012.

Živjela pseudoznanost ! Jasno je da bilo kojem doktoru smeta kada netko sa srednjom školom nekoga izliječi , zašto se je toliko školovao kada se to može i ovako ?Jasno je da će se svim silama boriti da se too nikada ne dokaže i da do smrti zadrži svoje pacijente .Dali je znanost diploma doktorata ili ono što DJELUJE ? Što ako to djeluje ? Mogu baciti svoju diplomu u Savu! Ako se javnost može kljukati glupostima farmaceutske industrije , zašto ne bi netko pisao o bioenergiji, reikiju, meditaciji,shiatsu, refleksologiji.....

VL
GE
geichi
12:36 29.02.2012.

drvodjelja, ajd\' molim te, odi upiši nekakav znanstveni studij, odstudiraj, doktoriraj i položi zakletvu, pa se onda javi s komentarom. -- Jer s takvim tvrdoglavcima kao što si ti se ne može racionalno diskutirati.

VL
DR
drvodjelja
15:27 29.02.2012.

Zašto da upišem takve gluposti kad se može biti pametan i bez toga ? Svakome je jasno da je moderna znanost sa medicinom udružena da cijelo društvo bude bolesno. U HR je svake godine sve manje stanovnika, a bolesnika svee više ,kako je nedavno potvrđeno. I kakva je to onda medicina i znanost ? Lijepo je završiti fakultet i doktorirati, međutim, to ti ne garantira upotrebu zdravog razuma kojeg imaš od rođenja.

VL
PI
Pishta66
07:45 01.03.2012.

\"Zašto da upišem takve gluposti kad se može biti pametan i bez toga?\" Mislim da ovome komentar nije potreban :)

VL
PI
Pishta66
07:52 01.03.2012.

BTW koga zanima kako dobro funkcionira homeopatija neka pita Helgu Vlahović koja je navodno odbijala klasično liječenje u korist \"liječenja\" homeopatijom. Inače rak maternice ima dosta dobre prognoze ako se operira na vrijeme.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.