Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 148
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Brod knjižara

Održan nulti Međunarodni pjesnički festival 'More na dlanu'

Pjesnici na Brodu knjižari
arhiva VL
06.08.2012.
u 11:42

Okupilo se više od 25 pjesnika poput Emira Sokolovića, Mirjane Đapo, Safete Osmičić te mnogih drugih. U povodu festivala koji je organizirao književnik Zdravko Odorčić, predstavljena je i istoimena zbirka pjesama

U sklopu turneje MasterCard broda knjižare – Broda kulture, u nedjelju 5. kolovoza,  u gradiću Marina pokraj Trogira održano je nulto izdanje Međunarodnog pjesničkog festivala „More na dlanu“. Okupilo se više od 25 pjesnika iz cijele regije poput Emira Sokolovića, Mirjane Đapo, Safete Osmičić te mnogih drugih. U povodu festivala koji je organizirao književnik Zdravko Odorčić, predstavljena je i istoimena zbirka pjesama u kojoj je objavljeno oko devedeset odabranih pjesama.

Nakon ugodnog druženja na Brodu, književne večeri preselile su se na drugu lokaciju te su se posjetiteljima, kao i svake večeri, predstavili hrvatski i slovenski književnici. Mještane te domaće i strane turiste posebno je oduševila lutkarska predstava „Ronilac bisera“, inspirirana istoimenom bajkom Ludwiga Bauera. Posebno atraktivan bio je i koncert mladih glazbenika Trnje Live Acoustic koji su rasplesali rivu i oduševili sve posjetitelje.  Posadi broda nedavno se pridružila i pobjednica trećeg natječaja „20 + 1 najbolja priča za ljeto 2012“, spisateljica Silvija Šesto.

Knjige, tj. MasterCard brod knjižara – Brod kulture, danas u  popodnevnim satima stižu u  Trogir gdje posjetitelje očekuje pregršt zabavnih i kulturnih sadržaja. Sav je program, podsjećamo, besplatan, a knjige će se moći razgledati i kupiti na rivi tijekom cijeloga dana.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata