Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 146
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
unatoč pandemiji

Natječaj za sudjelovanje na 14. Vukovar fim festivalu

Vukovar film festival
Foto: Branimir Bradarić
26.03.2020.
u 10:51
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Otvoren je natječaj za sudjelovanje na 14. Vukovar film festivalu koji će se održati od 1. do 5. srpnja.

Unatoč epidemiji korona virusa i brojnim problemima Grad Vukovar i tvrtka Discovery film zagazili su već duboko u organizaciju još jednog, četrnaestog po redu, Vukovar film festivala – najznačajnijeg filmskog festivala u Hrvatskoj i podunavskoj regiji. Slijedom toga pokrenut je natječaj za sudjelovanje na 14. Vukovar film festivalu – festivalu podunavskih zemalja koji će se ove godine održati u razdoblju od 1. do 5. srpnja. Natječaj će biti otvoren do 17. svibnja.

Prema navodima iz natječaja u konkurenciju festivala primaju se dugometražni igrani, kratkometražni igrani i dokumentarni filmovi iz zemalja kroz koje protječe rijeka Dunav (Austrija, Bugarska, Hrvatska, Mađarska, Moldavija, Njemačka, Rumunjska, Slovačka, Srbija i Ukrajina). Uvrštene su i zemlje bliske Podunavlju kao što su Slovenija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina te Češka. Koprodukcije sa svim tim zemljama također se uzimaju u obzir. Pravo sudjelovanja u konkurenciji imaju filmovi koji su proizvedeni nakon 1. siječnja 2019. godine.

-Zbog specifične situacije s epidemijom koronavirusa ovim putem pozivamo i sve one voljne i željne sudjelovanja da prijave svoje kratke igrane ili dokumentarne filmove snimljene u izolaciji bez obzira radilo se o profesionalnim ili amaterskim filmašima kako bismo na taj način potaknuli kreativnost pojedinaca u ovim nezavidnim trenucima, ali i skrenuli pozornost da čak i u teškim vremenima ne smije nestati pozitivnog i optimističnog duha. Filmovi moraju biti titlani na engleskom jeziku, navode organizatori Vukovar film festivala.

Osigurane su i nagrade Vukovar film festivala, a to su Nagrada za najbolji dugometražni film (otkup prava na distribuciju), nagrada za najbolji kratkometražni film (500 eura) i nagrada za najbolji dokumentarni film (1000 eura).

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata