Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 164
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Povijesna panorama najuspješnijih stripova i njihovih junaka
Povratak na članak

Ilustrator Tarzana strip nije smatrao ozbiljnom likovnom vrstom, no njegovo životno ostvarenje bio je 'Princ Valiant'

Kada je Burroughs ponudio izdavačima svoj roman o junaku iz džungle naslovljen "Tarzan među majmunima", nitko nije pokazao interes za objavu u obliku knjige, pa ga je ponudio novinama za tiskanje u nastavcima. Joseph Neebe već je 1927. osigurao prava za prijenos Tarzanovih pustolovina u novinski strip. Njegov prijatelj R. W. Palmer iz iste agencije adaptirao je tekst romana za strip, a za crtanje prve probne priče "Tarzan među majmunima" nagovorio je još jednog poznanika iz svijeta oglašavanja, Harolda R. Fostera

Komentari 0

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.