San Antonio očuvao tradiciju: Miami 'izgorio' u AT&T centru

san antonio, miami
1/5
06.06.2014.
u 08:58

Spurse je do pobjede vodio trojac Duncan, Parker i Ginobili koji su zajedno postigli 56 koševa.

San Antonio u prvoj utakmici finala NBA lige potvrdio je nepisano pravilo. Kad igra u finalu, uvijek pobjeđuje u prvoj utakmici. I tako je od 1999. godine, dogodilo se to već u šest navrata. Ovog puta protiv Miamija (110:95), a do pobjede je stigao nevjerojatnom serijom 31:9 u posljednjoj četvrtini.

Važno je napomenuti kako su zbog teškoća s rashladnim uređajima uvjeti za igru u AT&T centru bili iznimno teški. Teksaška dvorana pretvorila se u pravo grotlo gdje je temperatura dosezala i 32 stupnja. I baš je prva zvijezda Miamija, LeBron James, 'izgorio' u tome grotlu. Naime, kod rezultata 94:92 za domaće, četiri minute prije kraja, James je zbog grčeva morao napustiti igru. No unatoč tome bio je najbolji strijelac utakmice sa 25 koševa.

Naslov će osvojiti prva momčad koja ostvari četiri pobjede.

NBA doigravanje, finale, 1. utakmica:

San Antonio – Miami Heat 110:95 (Duncan 21k, 10s, Parker 19k, 8a, Ginobili 16k, 11a / James 25k, 6s, Bosh 18k, 9s)