Cedevita pobijedila Crvenu zvezdu i nanijela joj prvi poraz

Cedevita - Crvena zvezda
1/9
11.10.2015.
u 21:30

Cedevitu je do pobjede u Domu sportova pred 1650 gledatelja predvodio reprezentativni centar Miro Bilan s 14 poena, 6 skokova i 3 asistencije

U petom kolu ABA lige, Cedevita je na domaćem parketu pobijedila Crvenu zvezdu sa 74:72 (11:12, 24:26, 21:17, 18:17). Susret prošlogodišnjih finalista regionalne lige bio je iznimno napet i izjednačen, momčadi su se stalno izmjenjivale u vodstvu, a hrvatska momčad bila je s(p)retnija u samoj završnici.

Na poluvremenu su gosti vodili 38:35, ali Cedevita se vratila u trećoj dionici i u zadnju četvrtinu ušla s minimalnim vodstvom. Dvije minute prije kraja, pri rezultatu 70:70, Arapović je pogodio ključnu tricu, a u posljednjim sekundama Mekel je pokušao s pola igrališta zabiti za pobjedu, ali nije bio precizan. Na kraju je Cedevita upisala tijesnu pobjedu i zaboravila na poraz od Krke.

Cedevitu je do pobjede u Domu sportova pred 1650 gledatelja predvodio reprezentativni centar Miro Bilan s 14 poena, 6 skokova i 3 asistencije. Nemanja Gordić postigao je 13 koševa, Fran Pilepić 11. Zvezdu je sa 17 poena i osam dodavanja predvodio Mekel. Sada u ABA ligi više nema neporaženih momčadi u novoj sezoni. Crvena zvezda, Budućnost i Cedevita imaju po četiri pobjede i jedan poraz.

>>Legende neće dopustiti uplitanje tuđih interesa, klubova, menadžera...