Objavljeno vijesti danas: 190

Iz minute u minutu

17.01.2008.
u 21:59

Hrvatski rukometaši su preskočili prvu prepreku protiv svjetskih viceprvaka Poljaka, susret u dvorani Idrettshall u Stavangeru dobili su 32:27 (14:14). U petak igramo sa Česima, koji su izgubili od Poljske.

Hrvatska - Poljska 32:27 (14:14)
(1. kolo, skupina A)

Hrvatski rukometaši nisu bili favoriti u ovom susretu, nakon što su ih pogodile brojne ozljede. Podsjetimo, Balićeva ozljeda trbušnog zida udaljila ga je mjesecima s terena, operacija koljena je iz stroja na dugo vremena izbacila i Lackovića, koji će kao i Metličić igrati s bandažom na ruci.

Poljaci su, pak, bili uvjereni kako nakon Svjetskog prvenstva u Njemačkoj imaju šanse za medalju i uvjereni kako mogu pobijediti u prvom susretu.

Naše je do pobjede predvodio Ivano Balić sa sedam golova i sedam asistencija, a Alilović se iskazao sa 17 obrana.

Tijek susreta:

(Prvo poluvrijeme)

Igrači su izašli na teren, sviraju se himne.

2:0 - Pakleni su odlično otvorili susret, već u prve dvije minute Horvat je postavio dva razlike.

4:2 - Ivano Balić je postigao četvrti gol te vratio na dva razlike. Zasad je svjež i nema problema s poljskom obranom.

5:3 - Hrvatska je pred praznim tribinama u šestoj minuti došla na tri razlike, ali je smanjio Tlucznyski.

6:3 - Horvat je iz trećeg pokušaja zabio svoj treći gol Hrvatska je u prvih sedam minuta imala sedam napada zabila čak šest golova.

6:5 - Na jedan razlike u 10. minuti smanjio je Jurasik, a najbolji igrač Poljaka Bielecki zaradio dvije minute isključenja.

7:5 - Duvnjak je bio precizan s linije sedam metara i postavio 7:5 u 11. minuti.

U periodu od 12. do 15. minute mreže su mirovale, niti jedna reprezentacija nije uspjela naći načina matirati protivničkog vratara. Posebno se iskazao Szmal koji zaista skida sve udarce.

8:7 - Krizu je prekinuo Tonči Valčić koji je pod prekršajem zatresao mrežu Poljaka, no Jurasik vraća na jedan razlike.

8:9 - Čim se vratio u igru, Bielecki je izjednačio, a zatim u sljedećem napadu zabio za prvo vodstvo Poljaka. Červar iz igre vadi Metličića koji se umorio nakon 18. minuta igre.

9:9 - Duvnjak vraća iz sedmerca na remi u 19. minuti.

11:9 - Iz petog pokušaja Horvat vraća Paklenima prednost. Zlatko je večeras najraspoloženiji, a priključio mu se Valčić i podigao na dva razlike.

12:10 - Renato Sulić je prvi gol na Europskom prvenstvu zabio u 24. minuti.

Hrvatska nakon 25. minuta kontrolira rezultat protiv Poljaka, drže se na gol-dva razlike.

13:10 - Nakon 6-3 Vuković ponovo vraća na tri razlike pet minuta prije kraja prvog dijela.

Ivano Balić krajem prvog dijela ima četiri asistencije i jedan zgoditak.

13:11 - Lijewski smanjuje na dva razlike, a Červar zagrijava Lackovića koji bi trebao uči do kraja prvog dijela.

14:11 - Poljaci su zaradili i drugo isključenje, a Domagoj Duvnjak od poda po treći puta točno pogodio iz sedmerca.

14:13 - Karlo Bielecki je najbolji kod Poljaka, smanjuje u 19. minuti na dva razlike, a Jurasik svojim šestim golom vraća na gol prednosti.

(Poluvrijeme) Momčadi su na odmor otišle s neriješenim rezultatom 14:14. Hrvatska je imala u dva navrata tri razlike, većinu prvog dijela je vodila, no Poljaci su uhvatili priključak.

(Drugo poluvrijeme)

16:15 - Momčadi su sa po jednim golom ušle u drugi dio, no Pero Metličić diže na gol razlike u 32. minuti.

Balić izlazi iz igre u 33. minuti, a mijenja ga Špoljarić.

17:18 - Bieleski je postigao gol za vodstvo Poljaka, koji u drugom dijelu preuzimaju inicijativu.

18:18 - Lacković je u 36. minuti izjednačio rezultat.

20:19 - Ivano Balić je vratio prednost Paklenima u 38. minuti.

22:21 - Renato Sulić je svoj drugi gol postigao lobom u 40. minuti i izjednačio, a zatim je Metličić zabio za prednost.

23:22 - Nakon četvrtog gola (100 posto šuta) Balić izlazi iz igre na predah.

24:23 - Ivano je nezaustavljiv, vraća se u pravom trenutku.

24:24 - Poljaci nakon 45 minuta odlično hvataju priključak i ne dopuštaju našima da se ponovo odvoje na tri razlike.

25:24 - Čupić je čim je ušao prevario Szmala.

28:25 - Mirko Alilović je do 15 obrane došao u 53. minuti, a iz kontre na dva povisio Valčić, a zatim sedmim golom Horvat digao na tri razlike prvi puta u drugom dijelu.

29:25 - Hrvatska je napravila odličnu seriju i digla se na možda i nedostižnih četiri razlike pet minuta prije kraja.

31:26 - Sulić je digao na pet razlike tri minute prija kraja, a Alilović obranio 16. puta.

Crveni karton je dobio Karlol Bielecki zbog udaranja u lice Lackovića 37. sekundi prije kraja.

32:27 - Pakleni predvođeni Balićem krenuli pobjedom protiv Poljske i tako preskočili prvu prepreku protiv svjetskih viceprvaka.