Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 32
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Harač će živjeti i nakon što ga ukinu

Radit će se dulje, trošiti manje, živjeti skuplje i lošije jer je to jednostavno tako, i kod nas i oko nas.

Komentari 2

IN
InfoMan
17:20 22.04.2010.

Jedini problem kod nas je NEODGOVORNOST! Hrvatska je popljackana i unistena do temelja i to najvise od vladavine HDZa (prve i ove sada). Samo se govori kako je privreda unistena a niko ne spominje ljude. Ljudi su totalno unisteni, psihicki i fizicki. To se ne moze tako lako popraviti. Rijetko ko, osim politicara i njima slicnih, vidi bilo kakvu svijetliju buducnost. Toga nema! Tko ce oporavljati drzavu ako narod nema volje? Zasto se govori da su nasi ljudi neradnici? Zato jer nemaju volje za radom, jer znaju da koliko god da rade nista nece imati niti ce im biti bolje.

VL
Avatar punkufer
punkufer
11:04 23.04.2010.

Prvo, ova \"novinarka\" zaboravlja da je Hrvatska samo jedan mali i beznačajni dio globalnog gospodarstva također žestoko pogođenog krizom - nezaposlenost se povećala i u EU i u Americi i u Kini i u Japanu. To treba znati svatko tkoo se upušta o bilo kakvo promišljanje o gospodarskoj situaciji jer ako to ne učini ispada smiješan. \"Novinarka\" vjerovatno misli da je HDZ kriv i za pad industrijske proizvodnje u Kini, propast tržišta nekretnina u SAD-u i bankrot Opela u Njemačkoj. Drugo, ona zaboravlja jednu sitnicu što nam je malo utjecala na gospodarstvo od 1991. do 1995. (i duže). Srbija i Srbi u Hrvatskoj su prouzročili direktne ratne štete procijenjene na 236 MILIJARDI KUNA. To su dva proračuna iz 2008. Indirektne štete su još toliko. To je 125.000 kuna po Hrvatu. I to SVAKOME - radniku, umirovljeniku, kućanici, nezaposlenome, školarcima, maloj djeci.... To se ne smije zaboraviti - to nije bilo prije 500 godina nego prije 15 i to itekako osjećamo svi i danas i osjećati ćemo još dugo. Treće, Imamo mi problema za koje smo i sami krivi, od nesposobnih i potkupljenih političara i menadžera nadalje a ali to nije sva istina koju treba izreći kada se raspravlja o životu u Hrvatskoj.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.