Glavaševići bez mržnje
Bojan Glavašević imao je priliku iskusiti mržnju, priznao je koliko je to razarajući osjećaj. Zato ga je i odbacio
Komentari 15
Ivanki cestitam makar na zadnjoj recenici - \"zivot bez mrznje\". Bez ironije, pametniju stvar odavno nisam procitao !! Sta se sa njom desilo da je ovako promenila stil ?? Da se nije zaljubila u nekog srpskog bakija ??? :-))
Čekaj malo, šta me briga za tamo neku slugu Haaškog suda Hartmannovu? Šta nas boli k.... za takve mutne ljude nasuprot tragediji ljudi Vukovara, ali očito novinarka ima stare jugo-komunističke komplekse dodvoravanja. Upravo radi toga što je dozvoljeno javno iznošenje mišljenja ovakvih moralnih razvalina kao Tomi, i došlo je do tragedije Vukovara.
....čast mladom Glavaševiću i tako treba..... .....ali da li je on ili njegova obitelj dobila odgovor tko je ubio Sinišu..... .....kao zarobljenog novinara...... ,......zašto non stop forsirate u medijima i politici kako bi se trebali Hrvati i svi Hrvatski državljani ponašati....... .....20 godina nakon geozota Vukovara mnoge obitrlji još ne znaju gdje su im najmiliji..... ......a što su ljudi koji su to napravili doprinijeli za suživot.... ......to je ključno pitanje....... ......kojom gestom su pokazali da im je žao što je urađeno...... ........niti njihovi političari niti oni nemaju nikakvu moralnu niti bilo koju drugu ..... .......vrijednost da bi ih se uvažavalo za ono što kažu...... .........isključivo i non stop samo trže krivce na hrvatskoj strani.... ........nikad se nisu ispričali za učinjeno zlo ....... ............najveće zlo iza 2ww rata..... .......ne prebacujte lopticu na masakriranu ,razorenu i pobijenu strnu.... .......sve ima svoje granice........
Zato na portalu ima mržne koliko god hoćeš. Za milijardu Galavaševića.
U dvadesetim godinama ne manjka idealista, onih koji inzistiraju na ljubavi i obzirnosti. Problem je kad nastupi faza \"ugriza stvarnosti\" odnosno kad ih na pragu tridesetih ili sredinom tridesetih izdaju prijatelji, uštopaju u karijerima i kad se nađu u trajnom pasivnom-trpnom stanju, naglašenom besparicom i kreditima. E onda shvate da se nalaze usred minskog polja mržnje, tako širokog na Balkanu i da sa svojom ljubavlju, obzirnosti, taktičnosti itd. - ne stignu ništa drugo napraviti u životu nego biti idealna meta zločestima, a što je velika većina puka. Tako da je lijepo od njega što širi pozitivnu vibru, ali neka poživi pa ćemo ga pitati o tim poglavljima još jednom za 15-ak godina!
Gđo Toma sve ste Vi to lijepo napisali, i sve je to istina i profesionalizam, i lišenost govora mržnje, ali za današnje novinare je također važnp istaknuti možda njegovu največu vrlinu, čovjek je govorio istinu. I radi te istine ga se pokušalo izbrisati iz naši sječanja. Tko je to pokušavao učiniti zadnjh 18 godina. Pa bilo bi dobro da malo napišete i o istinitosti onog što je rekao. Izgleda mi, da je njegova istina nekima smetala, i još uvijek smeta. Nemojte zaobići istinu.
Grabice dobro pitanje. i ja bih volio znati to je doista likvidirao Glavaševića i fizički i moralno.
Mržnja predstavlja takvo duhovno stanje koje uništava prvenstveno onoga koji mrzi, dok objektu njegove mržnje, dakle onome kojeg se mrzi ne škodi. Stoga je je odsustvo mržnje preduvjet vlastitog mira , vlastitog duhovnog zdravlja. Davanje i traženje oprosta predstavlja onuu duhovnu razinu koja donosi mir onome koji oprašta i oprost traži, istovremeno razoružava neprijatelja u njegovoj mržnji, potiće ga da i on traži oprost. Siniša Glavašević je to znao i tako je djelovao. Sin Bojan ide očevim stopama držeći se Kristove riječi: Blaženi mirotvorci, sinovima će se Božjim zvati .
Fizicki su ga likvidirale srbijanske bande a moralno, zaustavljanje slamanja obruca oko Vukovara od strane tadasnjeg hrvatskog predsjednika sto je on i naveo u svojoj poznatoj optuznici hrvatskoj vladi.
Za to zastavljanje slamanja obruča krive su, koliko sam ja razumio ,neke sive eminencije, kojima je on vjerovao, a ne direktno on. No zapovijedna ogovornost se nemože izbječi.
Siniša je ima muda izjavit istinu u ono vrime kad nisi smijaTuđmana krivo pogledat. Današnji novinari bi se tribali ugledat na njega a ne da koketiraju sa političarima dok su na vrhuncu vlasti i slave a kad ih se počne sudit i gazit zbog nedjela šta su radili onda su u prvim redovima za bacit kamen. Novinari su tu da prvi ukažu na njihove nepravilnosti a ne da im se povlađuju. Jučer sam pročita šta je mali Bojan napisa i suze su mi potekle od muke i žalosti a gledam kako politička žgadija obilazi Vukovar i tobože ga žali a konstantno od 1991. godiine ga razaraju i pljačkaju i to sa rukom na srcu i pogledom na oltar. Žali bože onih koji su dali živote sa ove lopove.
Ivanka seko, oprostiti se moze onome tko pokazuje kajanje i trazi oprost! A cetnici se ne kaju, dapce njihov novi vozd Boris ocekuje ispriku od \"svog projatelja Ive\". Njegovo ponasanje i te kako pokazuje da se mrznja isplati!
19.11.2011. u 20:30h krilnik2 je napisao/la: Ivanka seko, oprostiti se moze onome tko pokazuje kajanje i trazi oprost! A cetnici se ne kaju, dapce njihov novi vozd Boris ocekuje ispriku od \"svog projatelja Ive\". Njegovo ponasanje i te kako pokazujee da se mrznja isplati! ++++ mene osobno ne brine to šta se srbi ne kaju već mene više boli šta je lopovska banda koalirala za zločincima da bi vladala i pljačkala državu a sad tobože liju suze nad tragedijom Vukovara. Da su Vukovarci pametni sve bi ih tribalo izbacit iz grada i to usranim motkama. Umisto da grade porušeno oni još pljačkaju jadni narod.
Gospodjo Toma,Glavasevici su bili i ostali bez mrznje,ali Sinisa Glavasevic je ubijen na najsramniji nacin. Je li se netko ispricao za to? To bi mu se i danas dogodilo jer se u glavama zlocinaca nije nista poboljsalo. Dokaz:slika iz Borova Naselja danas. O cemu nam solite pamet gospodjo Toma? Pisite clanke Vasoj klijenteli i poducavajte ih da se uljude,ako jos uopce mogu.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ivanka nadam se da ces procitati.Ti si jedna od onih koji siju mrznju.Ti bi se mogla ugledati.