The Economist: Andrej Plenković mogao bi sazvati prijevremene izbore!
The Economist u posebnom izdanju pod nazivom "The World in 2018" procjenjuje, također, da bi inflacija u Hrvatskoj iduće godine mogla iznositi 1,8 posto, a proračunski deficit 1,6 posto BDP-a.
Komentari 10
Prijevremeni izbori kao mogućnost da se se za sva vremena riješimo Pupovca i njegove pročetničke kamarile.
ima uvijek sigurnih 25% glasova uhljeba neradnika koji su dobili položaj preko zajednice
Oni su nuzni ali dalice sto donijeti bolje.Nevjerujem.Svi su se urotili protiv hdz-a i nasilu ga zele srusiti i nastaviti i sa rusenjem i unistavanhem drzave a ni HDZ sa relativnom vecinom nemoze naprijed jer uvjek neko nesto trazi za sebe.Kod nas je svaki dan sveti Nikola.Prvo se trazi minimalac od 4500 kuba a onda to nije problem.Problem nastaje jer se bruto placa povecava na devet tisuca i odma ucitelji meficinske sestre i cjela etgela drzavnih namjestenika odma sorema za strajkove pa trazi deset posto jer nato po zakonu ima pravo jer rasloje i drugima ne samo njima i onda se vraca loptica nazad.Ovi sa 4500 imaju 40% place ovih drugih pa to nemoze biti tako i daj njima ponovo po pesto kuna da nestrajkaju ni oni a onda se vracamo opet na prisjecnu platu koja je rasla pa ovi iz drzavni sluzbi opet hoce sebi i tako u nedogled.A ko radi i koce da radi?Niko! Ajmo strajkati jer nared dolaze i penzioneri.Onisu objektivno i najvise osteceni.Trebalobi dati i njima.A odakle pital se iko.Pa kako odakle.Pridacemo HEP i imamo mir u kuci dvi godine a za dvi godine cemo pitati.Ma ko proda HEP i zasto.I tako malo pomalo drzava proda sve samo da bude mir.Koje mlad pobjego je i nasao posao a mi stariji vise nemamo sta prodavat nego ako ko ima oba zdrava bubrega ima srecu da neumre odma.
Lijepo. Prognoziraju nam ubrzanje inflacije, stagnaciju BDP-a i nastavak emigracije... Kud' ces bolje. Gdje HDZ prodje tu ni trava ne raste...
Vlada je slaba jer je drže nacionalne manjine, to bi bilo u redu samo kad bi vlada i bez njih imala dovoljno ruku a da ih manjine dodatno podrže a ne ovako !
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Vlada je slaba, pitanje da li bi izbori donijeli jaču vladu, tj. stabilnu većinu... No vjerojatno bi osnovni problem ostao isti. a to je izostanak reformi te podilaženje državnim i javnim službama... Pa ne tjera toliko ljude van niska plaća, najveći problem je budućnost, koje nema. Nema reforme mirovinskog sustava, nema reforme zdravstva, nema reforme radnog zakonodavstva. Dovoljno je jedno jutro pogledati sabor, kakve gluposti se tamo pričaju i čovjek nakon toga bježi glavom bez obzira... Interesantno je da ljudi odlaze ne tamo gdje je velika socijala, već na slobodna tržišta, tamo gdje se vrednuje njegov rad i gdje dobije veći dio svoje plaće, a ne da mu država uzme 2/3... Ako Hrvatska ne provede protržišne reforme, nema nam spasa. No takve reforme nije moguće provesti ako preko 50% zaposlenih radi u državnim i javnim strukturama i ako u politici nema volje...