Propao hrvatski modni brend Xnation, bez posla ostaje 220 ljudi
Vlasnik Mile Kožul tvrdi da je udruživanje s njemačko-slovenskim partnerom propalo zbog nepravednog hrvatskog pravosuđa
Komentari 20
Prvo i prvo, sudske odluke koje su ga kompromitirale - očito nisu za javnost. Koji bi pametan stranac ulazio u takav posao? Drugo, proizvodnju je namjeravao seliti nakon 15 godina negdje u Kinu ili Indiju radi jeftine proizvodnje. Čitaj: radi vlastite pohlepe. Eto, još jedna tipična hrvatska gospodarska priča i primjer kako se i najbolje ideje mogu upropastiti.
Propao hrvatski modni brend Xnation, bez posla ostaje 220 ljudi ..... Matematika: 500 - 220 - x = 0, eto to najnovija hrvatska matematika.
Samo hrvatsko tržište definitivno je premalo za toliki pogon. Jednostavno ne mogu cijenom parirati H&Mu ili nekom sličnom brandu. Uz to, teško je naći i platiti kvalitetne dizajnere, a radna snaga je kod nas dosta skuplja nego u npr. Turskoj. Udruživanje je trebalo biti spas, no ništa od svega, pretpostavljam da se radi o nekoj kazni, vjerojatno neka inspekcija u dućanima. Ne bi bilo prvi put da država uništi neku firmu...
A tko može radit u ovoj divljini, propali bi i stranci ali njih prate njihove banke ,jer im je cilj makar rade u minusu sve ove godine , uništiti domicilnu trgovinu i proizvodnju ,stara taktika ,još od vremena kolonizatora , a mi smo toliko podmitljivi i jalni a naročito korumpirani da im idemi stalno na ruku, kao što kaže prvi kriminalac ove države IMAMO HRVATSKU.
Što reći? Kome? Koju posluku porati? Megalomanija? Izrabljivanje? Kvaliteta? x-nation - Hrvatski proizvod? Obmanjivanje? Koliko se ono plaćalo modnim maačkima (mačak=muški rod! op.a.)... pa treba opstati uza sve to...pošteno ne-isplatiti, a nepošteno-preplatiti!)
za norahs: Proizvodnja X-nationa je bila u Kini i Indiji i prije 10-tak-15-ak godina! u 09:21h norahs je napisao/la: Prvo i prvo, sudske odluke koje su ga kompromitirale - očito nisu za javnost. Koji bi pametan stranac ulazio u takavv posao? Drugo, proizvodnju je namjeravao seliti nakon 15 godina negdje u Kinu ili Indiju radi jeftine proizvodnje. Čitaj: radi vlastite pohlepe. Eto, još jedna tipična hrvatska gospodarska priča i primjer kako se i najbolje ideje mogu upropastiti.
Min, xnation, outlet, facebook....imamo Hrvatsku...;-))
kao bi uopće mogao razumjeti uzrok trebalo bi navesti u čemu je pogreška suda i držve općenito.ovako svatko tko propadne krivi druge
\"A početkom ove godine najavljivalo se da se Xnation udružuje s njemačko-slovenskim partnerom i svoju proizvodnju seli na Daleki istok zbog visokih cijena u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.\" ************************************************************ Jesam ja nešto krivo pročitala?, @DMITAR
za norahs: A možda se i je najavljivalo....no proizvodilo se u Kini i Indija za X-nation i prije i to punom parom! Za ostale! A što se onog drugog mog komentara tiče---zbilja ne znam odakle i zbog čega toliki pusti minusi?!
Meni je žao, imali su manje-više dobru robu ali prenatrpane dućane pa \'od šume često ne bi vidjela stablo\' i ubrzo bi odustala od prebiranja.
šteta, čovjek je imao viziju, htio je nešto napraviti... ali eto opet naše sudstvo i vlada koja je \"razvojno\" orijentirana čine sve da do tog razvoja nedođe, supruga mi je radila u toj firmi i ima samo riječi hvale za gosp. Milu Kožula kao čovjeka i kao poslodavca, imao je razumjevanja za privatne probleme zaposlenika, iako je imao teškoća zbog svih tih pregovora plače su bile isplačivane, radnici nisu bili zakinuti što je jedinstven primjer za naše privatno poduzetništvo
Ključno je pitanje, na koje nije dan odgovor: kakve su to sudske odluke?! Zašto bi netko tko normalno posluje, plaća radnike, dobavljače, poreze, imao bilo kakve sudske odluke?
sad će mene možda netko krivo shvatiti,ali čemu uopće bavljenje djelatnostima u kojima ne možemo ni blizu svjetskim industrijama.Čemu odjeća ili cipele hrvatske proizvodnje,kada su na svakom koraku trgovine svjetskih brendova,kojima se ne može konkurirati.Moram se sjetiti Fižulića i megalomanskog projekta \"urban republic\",kada je jedrio po Pacifiku i snimao kampanje,za robu kakvu imate na svakom koraku,i bez takvih troškova.Proizvodimo male dizajnerske serije odjeće i obuće,koje imaju svoju šminkersku publiku,i ne zaluđujmo se idejama da možemo imati svoju modnu industriju.
dobro, steta za tvrtku, ali , da
dobro, steta za tvrtku, ali da su cijelu proizvodnju preselili na daleki istok, opet bi ljudi u Hrvatskoj ostali bez posla .....
17.04.2012. u 15:59h domagoj_00 je napisao/la: šteta, čovjek je imao viziju, htio je nešto napraviti... ali eto opet naše sudstvo i vlada koja je \"razvojno\" orijentirana čine sve da do tog razvoja nedođe, supruga mi je radila u toj firmi i ima samo riječi hvale za gosp. Milu Kožula kao čovjeka i kao poslodavca, imao je razumjevanja za privatne probleme zaposlenika, iako je imao teškoća zbog svih tih pregovora plače su bile isplačivane, radnici nisu bili zakinuti što je jedinstven primjer za naše privatno poduzetništvo -------------------------------------------------------------------------- Lijepo je čuti iskustvo osoba koje znaju osobno ovog gospodina. Stvarno mi je žao što je ova firma propala jer zaista imaju kvalitetnu i lijepu odjeću. Često sam kupovala tamo. Jedno vrijeme nisam ni znala da je xnation hrvatska marka i sad mi je još više žao što su propali. Šteta šteta...nadam se ipak da će se nešto uspjeti napraviti.
Propao hrvatski modni brend Xnation, bez posla ostaje 220 ljudi --------------------------------------------- ima li nešto u Hrvatskoj što nije propalo, pokradeno, uništeno, otuđeno, prevareno? ...............hvala Bogu što nam se dogodio HDZ
Ništa novo u Hrvatskoj, 220 ljudi ostaje bez posla,to je sasvim normalno i nikoga ne iznenađuje. Tako je svaki dan ! Jedino Vlada radi punom parom
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
nisu stranci bili toliko jaki, koliko ste vi bili skupi. Vaše krpe su bile skuplje i od najpoznatijih svjetskih brendova