Ministar financija Marko Primorac još je ljetos, u intervjuu Večernjem listu, najavio da će Vlada nastojati jedinice lokalne samouprave potaknuti da krenu u pravednije oporezivanje najma u turizmu. U e-savjetovanju sada je osvanuo zakon koji ide u tom smjeru, prisiljavajući gradove i općine da povećaju paušal za iznajmljivače ako žele nadomjestiti dio prihoda iz Fonda za izravnanje bez kojega bi uskoro mogli ostati.
Do maksimalnog iznosa
Prihod iz Fonda za izravnanje
Država pritišće gradove i općine: Moraju povećati porez za turistički najam ako žele više sredstava
Preciznih podataka o tome koliko je naplaćeno od ovog poreza nema, no procjenjuje se da gradovi i općine godišnje po ovoj osnovi dobiju oko 140 milijuna kuna, što je tek jedan posto od ukupno naplaćenog poreza na dohodak i prirez
Komentara 8
PH
Hajde prvo da začepite rupe u Zg,gdje vam novac neracionalno curi,pa tek onda pljačka drugih dijelova Hr.....Do kada mislite kolonizirati i pljačkati ostatak HR?!
PH
Zašto ZG ne bi slao novac zarađen na području ZG županije u Beograd??!!!
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Jel znate da je HEP tako poput općine Zadvarje pljačkao Livno i Tomislavgrad,plaćao im neki sitniš za vodu iz Buškog jezera za proizvodnju struje,nakon prosvjeda naknada za koncesiju ovim dvjema BiH općinama je povećana na do nekoliko miliona eura godišnje...to su i dalje siće,sav prihod HEP ide u Zg...