Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 116
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Sve je više trgovačkih centara
Povratak na članak

Po svakom Zagrepčaninu uskoro 1,36 m2 šoping centara

Uspjeh investitora ne ovisi o sreći ili slučajnosti, nego o dobrom planiranju i analiziranju, tvrde u RegioPlanu.

Komentari 16

OB
-obrisani-
18:40 15.11.2009.

užas,trebaju nam radna mjesta,proizvidnja,tvornice,a ne trgovine u kojima ostavljmo novce stranim vlasnicima,koji te novce iznose iz zemlje.....

VL
DU
Deleted user
17:49 15.11.2009.

Bit ce vam prekasno dok shvatite da ce na vama testirati novi kapitalisticki smjer doma ostavljaju takve nebuloze ako promase nece imati griznje savjesti za promasaj svakom bedaku njegova radost

VL
Avatar KAPELSKI
KAPELSKI
19:01 15.11.2009.

Da biste obavili kupovinu u Westgateu, najvećemu trgovačkom centru u Hrvatskoj, potreban vam je samo jedan cijeli dan i kreditna kartica. To su rijeći glavnog investitora Ernsta Kirchmayr kad priča o “svom ponosu”.

VL
DU
Deleted user
19:34 15.11.2009.

Ne treba biti veliki prorok da bi se moglo reci da ce ti centri za nekih 10-15 godina biti samo prazne hale...

VL
OB
-obrisani-
09:43 17.11.2009.

17.11.2009. u 02:01h brle je napisao/la: hm....lijepo, ali meni bode oci nevjerojatna cinjenica... ...neka barem bude jednako skupo kao u Svicarskoj, hehehe!

VL
OB
-obrisani-
17:47 15.11.2009.

..dobro je..imate mogucnosti vidjeti stvari, koje nikad necete moci kupiti... --a u zimi imate i tople prostorije....slobodnog okupljanja.... .

VL
ST
starceda
17:41 15.11.2009.

Lijepa naša sve više u betonu i asfaltu na račun prirode,obradivih površina i čistog zraka.Kad ćemo se osloboditi kompleksa jurnjave za tom ludom masonskom Europom?\"Propast Izraela izvire iz tebe samoga\"!

VL
AT
acid touch
17:58 15.11.2009.

koje potrošačko društvo. bitno da je moj kvadrat bolji od susjedovog. cijena nije bitna.

VL
MA
Markoc
19:19 15.11.2009.

Vidim da je velikoj većini muka od velikih trgovačkih centara.Meni su na samom početku išli na živce al sad u zadnjih 3-4g. sam se naviknuo i vidio nekakve prednosti koje donosi tolika konkurencija.Što se tiče naše proizvodnje,trgovcima je bitno samoo da prodaju,nije im bitno otkud je roba.Tak da je na našoj državi da pomogne novcima,zakonima i ostalim radnjama proizvodnji.I naši proizvođači prodaju robu u velikim trgovačkim centrima.

VL
Avatar KAPELSKI
KAPELSKI
18:14 15.11.2009.

Jos jedan placeni novinski tekst, koji bi trebao opravdati \"PROPALU INVESTICIJU zvanu WEST GATE \" i sugerirati kupcima posjecivanje istoga. Ovaj projekt je najzorniji primjer kako se ne rade trgovacki centri, odnosno otkriva izgubljenost u vremenu i prostoru njegovih Developera.

VL
OB
-obrisani-
18:15 15.11.2009.

Hrvatska vlada trebala bi reći stop trgovačkim lancima u hrvatskoj i jednom reći-nama treba proizvodnja ,mi svi koji kupujemo po trgovačkim centrima čuvamo radna mijesta evropljanima a naša zatvaramo!Nadam se da če ova vlada uspjeti dovesti firme za proizvodnju automobila,mobitela i vlada bi trebala više se okrenuti našem selu i prozvodnji hrane a trebali bi otvorit šta više punionica i prodavati vodu jer i to je naše bogastvo i šta više naše proizvode plasiratati po jadranu!Naše seljake naućit da spremaju svoje proizvode za turistićku sezonu! Ni jedan hotel nebi na jadranu smio u svom hotelu prodavati ni strano meso i hranu !

VL
AT
acid touch
18:27 15.11.2009.

ja ne želim trgovačke centre, želim mali dućan u kojem će mi teta oprostiti kunu, u kojem poznaje cijelo susjedstvo i kod koje uvijek saznaš sve, sve što se događa u \"selu\". :-) cijela amerika funkcionira po principu - veliki ljudi, veliki auti, velike ceste koje ih dovode ravno do velikih trgovačkih centara. pa ako želimo taj stil života... koliko se vas prošeta po gradu da bi nešto kupilo? sjećate li se šopinga po staroj gradskoj jezgri u kojoj srećete ljude, prošećete po gradu? po sebi mogu reći da ne. ali znam za svaki dućan u Avenue Mall-u. :-)

VL
DU
Deleted user
18:44 15.11.2009.

to je LUDILO! Ove godine je potrošnja 17 % manja dogodine biti će i 40% manja. Za koga se osnivaju toliki šoping Centri?????

VL
ME
melanija
18:52 15.11.2009.

ja znam da mene ne bude videl taj novi centar isto kao sto me i mnogi drugi nisu vidjeli.

VL
Avatar sebastian
sebastian
18:54 15.11.2009.

Ne razumijem, ali izgleda da rulji treba kruha i igara,meni nebi napamet doslo da idem te shopin centre gledati, meni ne treba tisuce artikala, nego samo kruh,sol,mlijeko,meso i jos nekoliko....drugo je sve nepotrebno i vazno za prodavace, ali ne za potrosace !!!! zbog mene mogli bi svi propasti, ti centri nisu vazni za privredu, oni nista ne produciraju, absolutno nista...

VL
BR
brle
02:01 17.11.2009.

hm....lijepo, ali meni bode oci nevjerojatna cinjenica da u ovako maloj drzavi, sa relativno malim brojem stanovnika, sa jos manjim prosjecnim zaradama, da cijene i dalje ostaju tako visoke! ne moze me nitko ubjediti da tu nesto nije u redu.. pa ljudi moji, u cijelom svijetu su cijene odjece od barem 10% pa sve do 50% jeftinije, pa i vise kad se radi o nekim pojedinacnim stvarima. isto to se odnosi i dobrim dijelom na hranu, vozila, gradj. materijale....ma na citav niz stvari koje covjeka okruzuju. sve to je kod nas skuplje, a o odnosu primanja prosjecne osobe u hrvatskoj i prosjecne cijene neke (nazovimo je) kosarice proizvoda. neshvatljivo! cinjenica da se otvaraju ti novi trg. centri nis ne znaci i da ce se te cijene dovesti u neki realan odnos. ne kazem da mora biti jeftinije nego u engleskoj, nizozemskoj ili americi, ali nek barem bude jednako toliko skupo kao i kod tih zemalja. no, kod nas je sve nevjerojatno pa i to....

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.