I u Hrvatskoj konačno 'tax-free' gorivo za jahte
Bili smo jedina zemlja na Mediteranu s porezom na gorivo za plovila. Zbog toga smo gubili stotine milijuna kuna godišnje
Komentari 6
baš mi je drago ovo pročitati, veselim se što ću od svoje plaće od 3000 kn voće, povrće, struju i grijanje plaćati 25 posto skuplje, al ću zato lakše tankati svoju 12-metarsku jahtu.
uzmi sirotinji a daj bogatom
Tax-free gorivo i 5% PDV-a za porezne prebijege na jahtama, za ostale porez na nekretnine. Tako izgleda ta "Nova pravednost".
dragi komentatori.... zašto komentirate i pišete članke kad pojma nemate šta uopće znači tax free...... uzmi sirotinji i daj bogatom i slično...... o čemu vi pišete....... da li znate tko uopće može dobiti gorivo na takav način ......
konkretno to znači da će stranci ubuduće svoje jahte i brodove "tankati" na našim benzinskim stanicama a ne u crnoj gori ili grčkoj... do sada su gorivo uzimali u drugim državama i onda dolazili kod nas.... šta je loše u tome da kod nas uzimaju gorivo? Ovo je odličan prijedlog zakona
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
dragi veseli gost..... slažem se da nema PDV-a ali ima trošarina i drugih nameta koji idu direktno državi a ako zaradi INA zaradit će i država kroz svoj udio