Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 89
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Ericsson NT
Povratak na članak

Dividenda ENT-a 190 kuna, dobit povećana 17 posto

Prihodi su smanjeni 13 posto, na 1,22 milijarde kn; naplaćeno je 150 milijuna kuna potraživanja iz Kazahstana.

Komentari 5

KA
kaufmann
20:04 21.02.2011.

Koji amaterizam ovog novinara, neto dobit ENT za2010.g. je 24 milijuna kuna (a ne 150 milijuna) i manja je 81% nego 2009! Prije objave ovakvih članaka trebali bi proučiti barem osnovne informacije, ovako ispadate smiješni.

VL
OB
-obrisani-
22:08 21.02.2011.

Nije se on \"zabunio\"....100.000 hrvatića je pročitalo veliki naslov o 150 milijuna dobiti (koje nema)....a možda 50 ljudi koji prate burzu i izviješća stvarno zna da im je dobit jadnih 24milijuna....znaju oni šta rade....

VL
DU
Deleted user
11:01 22.02.2011.

tvrtka je nekoliko godina (od 2006-te) u svojim bilancama vodila potraživanje iz kazahstana, koje je zbog sloma jedne banke koja je bila garant tog posla, na kraju postalo nenaplativo, i moralo se otpisati. pa je onda i ona krajnja dobit, rezultat ukupnog poslovanja u 2010, umjesto 150 milijuna, ispala samo 24 milijuna. to ne umanjuje, činjenicu da je poslovanje u prošloj godini ipak bilo uspješno, obzirom na situaciju u kojoj zemlja posluje. a radi se tvrtki koja ipak nije niti banka niti se bavi naftnim biznisom, niti prodaje virtualne proizvode - telekom usluge, mada sudjeluje u telekom biznisu. ono najbitnije, smanjena je rizična izloženost, sa 800 na 400 milijuna kuna, koliko iznose trenutno dosada još nenaplaćeni/kreditirani od strane same tvrtke poslovi.

VL
KA
kaufmann
11:39 22.02.2011.

@malaispravka U svom komentaru uopće ne ulazim u to je li poslovanje u prošloj godini bilo uspješno ili ne. Komentirao sam činjenicu da je novinar u naslovu članka bombastično plasirao potpuno pogrešnu informaciju i tako obmanuo barem 99% ljudi koji ili uopće ne prate ili površno prate poslovanje tvrtke, a što govori o neupućenosti i neznanju ljudi koji ovdje pišu i koji stvaraju javno mnijenje.

VL
OB
-obrisani-
14:28 25.02.2011.

dionica skocila alove nema hehehehehehehehe odnosno nece je biti doks e isplati dividenta od 10%, za toliko idu dionice isti dan dole hehehehehehehe, jucer smo procitali da je novartis pharmacija imala za lanjsku godinu neto dobit od preko 10 milijardi$ bruto dobit veca za 185 a dionice im pale jucer 5% heheheehehehehe, moraju \"centralu\" imat u hrvatskoj hehehehehehehehehe, usput u zadnjih 10 godina zaradili neto preko 80 milijardi$ heheheheheheehe

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.