BDP će pasti 9,7%, a javni dug skočiti sa 73 na 87 posto
HNB smatra da će banke moći podnijeti teret krize, iako je stupanj izloženosti sistemskim rizicima visok. Na tržištu nekretnina, pak, nakon višegodišnjeg rasta cijena vlada velika neizvjesnost
Komentari 27
Otkaza ne bu! Samo kombinatorika. Pomoćnik u pobočnik i vice versa. Politička stabilnost + nema štresiranja.
Ratni proračuni su bili oko 50, a današnji 140 mlrd. Sve jasno.
Smirite se! Ja vam velim. Sve bu dobro! Samo se nemojte štresirati! Damo nešto na koncesiju 50-tak godinica, dignemo PDV i eto penezof.
Prava kriza tek dolazi. Država je do lipnja već ispucala 3/4 novca za nezaposlene, s time da je subvencijama spriječila navalu na HZZ, samim time i dobar dio troška prebacila na poslodavce... Drugi problem je da država nije niti malo srezala troškove, već su isti drastično porasli spram prošle godine, čak i ako maknemo subvencije iz troška. A ne zaboravimo da su rezane investicije... I onda dolazimo opet do osnovnog problema, a to je da teret krize neće biti raspodijeljen, već da će privatni sektor opet podnijeti veliku većinu tereta. Čim je Plenković krenuo s floskulama o očuvanju radnih mjesta, postalo je jasno da opet ništa od bitnih reformi javne uprave... U cjelokupnom problemu javne službe, magla koja se prodaje gdje će nekoliko zamjenika u općinama izgubiti mjesto zvuči smiješno. Naročito u pogledu toga da neće ostati bez posla, već će samo biti preraspodijeljeni... Gdje smo mi od reformi koje je napravila Irska ili Novi Zeland, čak idemo u potpuno suprotnom smjeru. Nema niti teoretske šanse da se maknemo s dna EU-a, niti najmanje...
Vecina njemackih, francuskih, italijanskih i austrijskih banaka u Europi NISU banke, nego pljackaska drustva organiziranog kriminala, koja cente nemaju dok vas ne opljackaju, i vase suverene drzave, nacionalno bogatstvo drzavi i narodu, i privatne nekretnine gradjanima. Oni vam stampaju novacvac iz nicega, obican papir, i podijele vama taj bezvrijedan novac iz nicega kao kredite, a znaju dobro da to ne smiju raditi, i kasnije izmanipuliraju trzista, i masovno ostave ljude na ulici bez posla, da bi im kasnije otimali citave drzave na komade, aerodrome, ceste, zeljeznice, struju, vodu, telefoniju, drzavne kompanije zlata vrijedne, i masovno poduzeca malim i srednjim poduzecima, i privatne nekretinine, kuce i stanove gradjanima. To vam je cisti NACIZAM, i oni vam samo od toga zive, a to vam vodi ravno u gradjanski rat u Europi i Treci svjetski rat u svijetu, posto je to ideologija nazi/fasizma koja je isprovocirala dva svjetska rata u svijetu, i sada je na putu da isprovocira i Treci. To ce se sto posto desiti, pa nece ljudi valjda u nacizmu zivjeti, u logorima, naravno da nitko normalan nece, nego ce im izbiti rat u Europi i u svijetu.
Nemoj da je netko zbog toga dirnuo u financiranje vječito ugroženih manjina i NGO, ako treba štediti onda štedite na nezaposlebmnima, trudnicama, školama i sl.
pojednostavljeno objašnjeno početni stres test mosta se provodi na način da se testira na opterećenje u kratkom vremenskom periodu što bi trebao moći podnijeti, trenutno je pitanje da li bi izdržao isto opterećenje ukoliko bi trajalo duži vremenski period konstantnim pritiskom na određenu točku izazivajući zamor materijala
Djeco, bježite dok još možete. Ovo više nije Hrvatska, ovo je Titanic.
imat ćemo najveći pad BDP-a u EU (tako nam je EU komisija predvidjea), al dobro kako god da bilo sve će se prepisati coroni reći ćete plenki i marić se lavovski bore, kriv je sdp, bernardić, rat prije 30 godina, komunjare, srbi itd.....
Napokon neke dobre vijesti.
Lik propagira ekonomsku i financijsku doktrinu nacizma u nasoj zemlji, i to velica kao nesto dobro, a u stvari im se taj monstrum od EU-ropskog konc logora nalazi na rubu Apokalipse koja ce zahvatiti citav svijet, upravo zato sto onii prakticiraju nacizam u Europi, i to zele izvoziti po citavome svijetu. Banke su sve kolapsirale u Europi, a fiktivno postoje samo zato sto prakticiraju ''Quantitative easing '', umumpavaju novac stvoren iz nicega u banke, a ovo je politika koju provode Centralne Banke kako bi "stvorile novac" kupovinom drzavnih ili drugih obveznica na trzistu ). A od toga vam nema nista, to je katastrofa za jednu zemlju, totalni potop, Apokalipsa, ono sto se desilo Grckoj kada joj je ''Trojka'' otela pola drzave, odnosno Nijemci i Frnacuzi, kada su ih opljackali do gole kosti, oteli im 14 aerodroma, drzavne kompanije zlata vrijedne , naredili im da prepolove javni sektor, socijalne amortizere gradjanima, nakon cega im se samobilo 7000 gradjana. To isto ceka i Hrvatsku i citavu EU-ropsku uniju, posto oni drugih novaca nemaju, sto znaci da ce vam opljackati sve to sto vam je ostalo od nacionalnog bogatstva drzavi i privatne nektretnine gradjanima da bi pokrili tu masu novca sto su nastampali iz nicega.
Ja predviđam 8%...odokativno. Šalu na szranu struktura našeg rasta prije lrize nije bila dobra. Trebalo je zaustavljati rast mjehura nekretnina ,a ne ga poticati u Štromarovoj izvedbi...Takav rast je mjehur
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu.
To su vam adzovci bitno je da su oni svoje džepove napunili za vrijeme virusa. Tako vam i treba kad ste glasali za to.
Vujčić nema pojma !
Kukala vam majka...
Koliko će tebi Borise past plaća?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ništa novoga. Od kada znam za sebe nikada nije bilo dobro u ovoj državi. Bar ne za obične i poštene ljude. I opet će takvi naj.... ili će zapaliti van. Pitanje je samo tko će se brinuti o "podobnima". Niti migranti ne žele živjeti ovdje.