Biskupi o korupciji govore i premalo
Ne treba osuđivati ljude prije nego što im se dokaže krivnja, ali istrage se ne smije zataškavati
Komentari 18
Hrvatska je puna ateista, stoga svaki glas iz crkve biva do temelja popljuvan. mediji, politička elita i kojekakvi pijuni u rukama stranaca, odreda su nevjernici i ateisti. Puk ionako nitko ništa i ne pita. Crkva u hrvatskoj postoji samo na nižoj razini, među običnim smrtnicima, a kolovođe svega naopakoga prvo što čine - pljucnu na crkvu, pa krenu dalje. Jadnih i sitnih duša ima na pretek. Kome govoriti? Njima...? Njima ništa ne vrijedi govoriti......to je puhanje u šuplje, jer u šupljoj glavi ništa ne ostaje. Uostalom, ljudi su po prirodi religiozna stvorenja, što naravno ne vrijedi za majmune...!
topla Lignja Ne slazem se sa tobom, demokracija treba pruziti slobodu izbora, ali i svako mora znati svoje odgovornosti, sloboda i demokracija ne znaci ni diktatura ni anarhija. Razmisli o ovim porukama ispod: Zivi tako da ne cinis drugima onoono sto nebi zelio da drugi cine tebi. Nijedan rat nije rijesio problem nego je stvorio novi i veci problem. Ako je sivo mjesavina bijlog i crnog znaci da moze biti i bijelo i crno. Svi se rodismo kao ljudi da neki medju nama zvijeri postadose to naucise ga predci.
Biskupi o korupciji govore i premalo: ===TKO GRIZE RUKU KOJA GA HRANI===
topla Lignja Ne Lignjo ne treba nikoga hapsiti ali niti niotko od klera ne treba dobivati placu iz drzavnog proracuna. Onaj tko zeli vijerovati neka vijeruje u Boga, Alaha, Budu ili ... tko ne vijeruje nema ga potrebe prislijavati. JaJa cu vijerovati kada vidim dokaze o postojanju, a ovako nemogu. Postivati cu Kler katolicki ili vec kada vidim da slijede Isusov nauk, kad ih vidim da hodaju i zive skromno, oslanjauci se o drveni stap usput pokupljen, a ne ovako odjeveni u svilu i kadifu oslanjajuci se o zlatne draguljima optocene stapove, kada budu svoje velebne palace zamijenili skromnim okupljalistima,kada prestanu biti farizeji. Ne nije potrebna niti komunisticka ideologija sa svojim jednoumljem jer jednoumlje vodi u bezumlje, zar nma HDZ nije cisti dokaz toga.
jankoprekobrda Ma prošlo je vrijeme hapšenja i ubijanja katoličkih svečenika. Nisam ni ja za to. Zanm da su naši partizani u Širokom masakrirali franjevce, znam i da je pobijeno preko 500 katoličkih svečenika u NOBu. Ali oni su surađivali saa okupatorom. Naš Ivo Josipović je u pravu! Slavimo kapu partizanku i petokraku jer pod tom kapom su pobijene stotine svečenika suradnika okupatora. ŽIVIO Ivo Josipović ! Živio NOB i moj slobodni srpski narod. Živio Stanimirović ! Živio SDP
JANKOPREKOBRDA piše da Bog ne postoji jer on nije vidio dokaze o njemu. hahaha Imaš prravo legendarni umu ! Prvo je uslijed ničega (???) bio veliki prasak .Ohladili se molekule i atomi i stvorili zemlju. Nakon toga evo i suncanca samog od sebe. Ameba se zaljubila u papučicu i vodili su ljubav. NASTAO ŽIVOT ! Punoglavcu dosadilo u vodi i ispuzao na tlo. Dosadilo mu i na tlu pa evoluirao u majmuna i popeli se na stablo. Nekim majmunima bilo dosadno pa naučili govoriti i uspravili se ,spustili s drveta i postali čovjekom. Oni što im se to nije dalo, ostali majmuni .Pavijani, čimpanze i ini ljenivci koji nisu željeli govoriti i postati ljudima. Ljudska duša ne postoji a i Bog ne postoji jer ga \"jankoprekobrda\" nije vidio. Janko prevali još koje brdo ,možda i progledaš ;)
gospon Jankec kaj po brdima luta je sigurno glasal za Josipovića.
A kako ce biskupi vise o korupciji kad su njeni najveci korisnici.
purgerajZG, kako vidim Janko prelazi brda i uvijek ima pregled. A ti pjesacis u tunelu i ne vidis ni svoj vlastiti nos.
Ja sam hteo biti poglavar hrvatske katoličke crkve. Ovi popovi su mi pomutili planove.
purgeraj ZG Purgeraj ti si tumplek nepotumplani. Vijerujes u ono sto ti drugi kazu bez dokaza, to je dokaz tvoga nivoa, Ali ja ti ne branim vijeruj i ne vrijedaj druge ja ne vrijedjam vijernike. A u zivotu sam upoznaoao sijedio za stolom sa vise klera nego mnogi vijernici, sa mnogima sam vodio diskusije i nisu me uspijeli ubijediti da nesto postoji za sto nema niti tisucinka promila dokaza. I sa svim tim svecenicima, biskupima, nuncijeima sam se razisao u prijateljskom tonu i nismo se vrijedjali. Da bi netko bio dobar covijek nemora biti vijernik, da bi postivao sebe i sve oko sebe isto tako, a napisao sam da su sve podijele na ove i one ucinjene samo zato da se masama lakse manipulira. Ponavljam: SVI SE RODISMO KAO LJUDI, ZATIM DOBISMO IME I PREZIME SA TIME I NACIJU, PONENKO I RELIGIJU I SVE OVO NAKON RODJENJA JE UMJETNO JEDINO JE PRIRODNO DA SMO RODJENI KAO LJUDI A DA NEKI ZVIJERI POSTADOSE TO NAUCISE IH PREDCI.
ZG CENTAR ZG Iz kojega si ti centra? Ima u Zagrebu nekoliko cenatra. A vidis u svijetu je uglavnom demokratsko pravo da se bira politicki lider, ali nije i obaveza, eto ja to svoje pravo ne konzumiram u Hrvatskoj negoego kao stranac tamo negdije iza mnogo brda, rijeka polja pa i i mora. A gosppodin Josipovic je sigurno bolje rijesenje nego zlocinici iz kriminalne organizacije zvane HDZ, bez obzira sto ja i gosp Josipovic bas i nemamo mnogo istovijetnih politickih ili filozofskih pogleda. I nemoj vrijedjati druge ako ne zelis da se tebe vrijedja, nemoj ponizavati i rugati se drugima, to ti nije odraz kulture vec primitivizma.
ovaj lucifer--ima ruzen pogled
Svim drugovima bezbožnicima $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ 3xkukuriiiiiiiikkkkkkkkkkkkkkuuuuuuuuuuuuuuuu
Hteo sam biti poglavar hrvatske katoličke crkve. Hteo sam da Stepinac ode u Rim kad ga je Papa imenovao kardinalom (onda mu više ne bih dozvolio da se vrati u zemlju). Govorim istinu(po prvi put) i minusi pljušte. A kad sam lagao i mazao, e ondak sam bio ljubičica bijela?
Audi A4 Allroad 3.0 TDI quattro S tronic Jel´ zna netko na ovom nesretnom forumu koji je to auto (što auto....avion! )??? Niko? E pa patuljci-neznalice to vam je službeni autić kojim se dragi prečasni . preuzvišeni naduzoriti sluga sluge koji je sluga prvog pomoćnika koji je sluga slugu božjih nadbiskup osječko-đakovačke nadbiskupije i predsjednik biskupske konferencije mile nam i jedine neće oni meni moju Rvacku, gospodin i crkveni starešina Marin Srakić deveti lord od Đakova voza uokolo po crkvenim vizitacijama a voza ga i mlađahni đakon (moja sestra i njene frendice se potukle oko slike dotičnog). Alu naplaci se sjaje više od biskupskog prstena, tko ne vjeruje neka provjeri (krivo mi je više od ičega što ne zapisah regu ) E toliko o skromnosti ajmo rajo miilodaaare, ajmo rajo indulgenci-JE! Jošte malo pa neeesta-LO!
Ne poznam krscansku religiju koja slijedi Isusov nauk. sve su izvitoperili. Nema svecenika koji hodocasti skromno odjeven, jos skromnije obuven oslanjajuci se o drveni stap usput pokupljen, vise gladan do sit koji je spreman i poslijednju koru kruha podijeliti sa onim u potrebi, zivjeli okruzeni vise sirotima i ubogima do bogatima Danas svecenike (katolicke) mozemo vidjeti da hodocaste u luxuznim limuzinama mnogi sa vozacom, odijeveni u svilu i kadifu, obuveni u cipele po mijeri radjene, okiceni zlatom i dragim kamenjem, oslanjaju se simbolicno o zlatne stapove draguljima optocene na galava zlatom tkane velebne kape (subare), okruzeni samo bogatima i velemoznima. Nikome nista ne nude no od svih samo traze. NE te i takve slijediti necu ali cu nastojati zivjeti tako da ne cinim drugima ono sto nebih zelio da drugi cine meni, zivjeti od svoga rada, a ne od milodara.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Nije tocno da ne govore, eto sijetimo se Izjave kardinalnog Bozanica prigodom Bozica 2008. Kada mu je Sanadr darovao pozamasnu svoticu od naroda opljackanih skuda. Dakle tada kardinalni bozanic izjavljuje das u jedino HDZ-ovci pravi Hrvati. Kako to komentirati??? Zastoo tada na tu izjavu nisu reagirali novinari, zasto to nisu napali??? Zar su novinari progledali i prvi puta culi za korpciju u Hrvatskoj teka kada je LAZLJIVICA JACA KOSERACA o tome progovorila??? Zasto nisu pisali o korupciji u doba Sanadera, zato sto to tada nisu vidjeli jer je ogromna vecina od glave pa do pasa bila u Sanaderovoj straznjici. Nemojte se izgovarati da urednici i vlasnici nisu odobravali takvo pisanje, ima i drugih nacina da se obijelodani takva informacija ako se to zaista i zeli. Ali vecina vas je isal linijom manjeg potpora; bolje primiti kakvu takvu placu podmiriti troskove zivota od te place i usput jos tezgariti kao PR ili agenti- mendzeri kojekakovih estradnih ili sportskih zvijezdica. Velika vecina novinara sada ucestvuje u javnom lincu za tek pokrenuti proces, a do jucer su bili in gluhi i slijepi na negativnosti u drustvu. Velika vecina novinara zaboravlja na obavezu da budu korektiv da ukazuju na negativnosti u politici, obrazovanju, gospodarstvu, zdravstvu ili vec bilo gdije. Ne vecina od vas novinara zeli kreirati javno mnenje, kerirati ukuse i potrebe a ne objektivno informirati sto je vasa prva i o snovan obveza, na koju tako lako zaboravljate ali se stalno borite za neka svoja prava, a niste se uspijeli ziboriti za osnovno da vama ne upravljaju ni vlasnici novina ni urednici, znamo za promijene u zadnje dvije gdoine koje su se dogodile u Hr novinarstvu Uzas kako ste to mogli dozvoliti koliko vas je dobilo tada podpisati (zadnji) kolektivni ugovor sa novinskom kucom??? Ovdije govorite da biskupi ne govore a dobro znadete da je crkva inetrna i da uvijek saceka pa tek potom reagira, u zargonu receno ima kasno paljenje, samo nesto malo kasnije od vas novinara, istina vi kada nanjusite krv onda pokazujete svoju krvozednost sudite i presudjujete. Pometite ispred svojih vrata pa tek potom pred tudjim. Sam sam 1991/2. Kontaktirao neke novinare i htio iznjeti moje iskustvo sa ucijanam i pritiskome nekih i danas pozicioniranih clanova vladajuce HDZ kriminalne strukture, ali ste listom odbili jer ste se isto tako bojali za svoje straznjice, is to mi je ostalo spalirati se pa bijezi iz HR bijezi tamo gdije te nece moci doseci.