Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 115
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
TRUMP UKINUO CARINSKU OLAKŠICU
Povratak na članak

Temu i Shein pod udarom, ali problem tek dolazi – i to nama u Europi

Donald Trump uklonio je rupu u zakonu koja je omogućavala kineskim trgovcima slanje robe američkim kupcima bez carine. Hoće li sada platforme poput Temua i Sheina preplaviti Europu?

Komentari 3

PO
ponosno!
14:49 12.05.2025.

ovakve prijetnje novim nametima, iako za sada jalove, sada dodatno potiču kupce na grozničavu kupnju kako bi izbjegli nove namete iako ih neće biti još barem 1-2 godine pa ljudi sada kupuju svašta, čak i masu stvari koja im uopće ne treba jer će im možda jednom zatrebati! EU bi zato trebala odmah uvesti carinu npr. 10% za ukupan iznos do 100 EUR, a 15% na iznose do 150 eura i tim uprihodovanim iznosima subvencionirati EU proizvođače.

VL
Avatar R2D2
R2D2
15:48 12.05.2025.

Ups, život više nema smisla

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.