Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 3
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Novi tablet
Povratak na članak

Stiže HP-ov Slate - Hoće li iPad već dobiti svoga "ubojicu"?

Slate će pokretati procesor Intel Atom od 1,6 gigaherca, dok je brzina iPadova procesora 1 gigaherc. U odnosu na kapacitet od 256 MB radne memorije koji donosi iPad, u Slateu je kapacitet gotovo pet puta veći.

Komentari 13

Avatar neurazumljiv
neurazumljiv
08:28 11.04.2010.

Slicnost HP Slatea i iPada pocinje i prestaje kod fizickog izgleda uredjaja.

VL
TE
tean
17:11 07.04.2010.

Jasno je, da mu treba više memorije: gdje bi inače spremio viruse?

VL
MA
maklin
23:10 07.04.2010.

ako će nudit stvarno sve ovo što govore a tome nema iPad, onda je ovo definitivno bolji uređaj i još k tome radit će na Windows7, dakle sve imamo.

VL
MA
Macaktom
16:13 07.04.2010.

pa nije da mi treba niti ipad niti slate ali samo pogledajte specifikacije i opremu ja mislim da je slate puuuuno bolja kupovina od ipad-a.

VL
TE
tean
16:48 07.04.2010.

Dosta je pogledati operativni sustav - onda je i 6 dolara previše!

VL
JU
jumper
16:56 07.04.2010.

HP je jako losa opcija , prije godinu i pol sam kupio HP pavillon laptop nije funkcionirao mnogo vide od jedne godine kada mu je maticna ploca otisla u k.... a u HP servisu mi tvrde da mogu popraviti kvar za oko 120 EUR s zadrskom da ce mi se ubrzo nakon popravke dogoditi isti kvar ... toliko o HP , vise od njih niti mousepad !!!!!!! - ni pod razno ... mislim da je iPad velika pogreska , ali treba briznati da ostali modeli Apple racunala jesu mnogo pouzdanija od ostale konkurencije ako ih uopce mozemo nazvati tim imenom ( konkurencija )...

VL
GR
gromCH
18:05 07.04.2010.

Jumperu gdje si kupio HP u (HR) 2-3 KLASA za nas balkance

VL
Avatar Panter2007
Panter2007
21:56 07.04.2010.

Upravu si HP za HRVATSKO trziste se izvozi slabiji kvalitetja imam 2laptopa i 2 stojeca racunara HP nikakvih poteskoca nemam stvarno sluze kao san snova ve duze vrime.Sta se Aple tice tosu kompvi za sva vremena nema izdera zapamtite njihovi radni sistemi su kao roboti sam sve radi nema viruse jeb*** za nji i LINUX

VL
CI
cile1977
09:40 08.04.2010.

Problem je u tome što je ovo usporedba krušaka i jabuka. iPad je računalo građeno na ARM arhitekturi (kao pametni mobiteli) dok je Slate na x86 arhitekturi (kao osobna računala). U ovom slučaju usporedba brzine procesora i količine radne memorije uopće nema smisla. Slate će imati ono što iPad-u nedostaje - kamera, usb, i sd card čitač. Ali je i duplo teži i 3 puta mu kraće baterija traje. Što se tiče windowsa - trenutno nema aplikacija optimiziranih za upravljanje dodirom za windowse dok su sve aplikacije za iPad super optimizirane. Ta pogledajte brzinu rada i kakve sve igre možete vrtjeti - grafika je u razini Playstation 2: ( http://www.bswireless.hr/201004062624/Sci/Tech/potvreno-ipad-je-veliki-ipod-touch.html ) Ja imam netbook s Atom procesorom kao u Slate-u i ne mogu ni sanjati o ovakvim igrama... Pravu konkurenciju iPad još nije dobio, nažalost. Kad netko najavi sličan uređaj kojemu će baterija trajati više od 10 sati a neće biti teži od 600 grama a imat će kameru, usb i sd card čitač i aplikacije prilagođene dodiru - onda možemo reći da se pojavio iPad killer....

VL
DU
Deleted user
10:13 09.04.2010.

ipad nema niti kameru, usb i sd card čitač i niti su sve aplikacije prilagođene dodiru.u stvari jesu...ali su na ipad stavljene SAMO touch aplikacije i to u jako ograničenom broju.

VL
CI
cile1977
13:38 09.04.2010.

Na iPad-u su sve aplikacije prilagođene dodiru i već ih ima 3000 - za Win7 trenutno nemaš niti web preglednika koji je optimiziran za upravljanje dodirom. HP Slate nije konkurencija iPad-u već je konkurencija Netbook računalima. Prava konkurencija iPad-u jeje Notion Ink Adam Ima Pixel Qi ekran koji je s ugašenim pozadinskim osvjetljenjem jako čitljiv na suncu i jakom vanjskom osvjetljenju i kad radi u tom modu troši jako malo energije. Ima kameru, ima USB, ARM procesor i prilagođeni Android operativni sustav. Nadam se da će i kod puštanja u prodaju imati dovoljno aplikacija za kupiti jer tu jedino može biti lošiji od iPad-a.

VL
SA
Sankotronic
12:10 11.04.2010.

Joj kako danas svatko može pisat, a da očito nije pismen ili se ne razumije u temu o kojoj piše. A najžalosnije je kad još piše i tendeciozno unoseći u tekst svoj stav za kojeg čitatelji zapravo i ne mare jer koga briga što ti ne voliš iPad ili preferiraš tamo nekakve windowse. Profesionalni je novinar prije svega svjestan utjecaja pisane riječi na čitateljsku masu pa pisanju teksta prilazi sa odgovornošću i znanjem o onome o čemu piše, a ako mu znanja nedostaje, onda ga potraži tamo gdje zna da će ga pronaći ili jednostavno ne piše o temama o kojima nema dovoljno znanja i informacija. U ovom slučaju toliko je očito da je tekst pisan tedenciozno i sa nedostatkom znanja da nije ni čudno da je tekst potpisan samo inicijalima iako se novinari večernjeg inače potpisuju punim imenom i prezimenom. Kada ste već htjeli pisati o prednostima i manama HP Slatea i Apple iPada onda ste trebali biti temeljiti i spomenuti razlike, ali i prednosti i nedostatke jedne i druge platforme. To niste učinili pa je ovo u potpunosti promašen tekst. Čudi me da je glavni urednik uopće dozvolio objavljivanje ovog teksta, ali vjerojatno je to učinio zato što i njemu nedostaje dovoljno znanja iz informatike da bi uvidio tedencioznost ovog teksta. Pogledajte što o toj temi pišu profesionalci sa znanjem iz IT industrije: http://www.pcworld.com/businesscenter/article/191153/hp_slate_vs_ipad_focus_on_flash.html Na ovoj web adresi ćeš vidjeti koliko ti nedostajalo informacija i znanja da bi ovakav tekst uopće mogao pisati: http://www.engadget.com/2010/04/05/hp-slate-to-cost-549-have-1-6ghz-atom-z530-5-hour-battery/

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.