Rekordan broj rabljenih automobila ušao u Hrvatsku. Iznenađuje kojih je najviše
U protekloj je godini uneseno najviše polovnih automobila otkad se u Hrvatskoj vodi evidencija, čak 89.618. Usprkos dojmu da naše ceste vrve rabljenim BMW-ima iz unosa, najviše nam je pristiglo kompaktnih primjeraka jedne druge marke
Komentari 7
Tržište za automobile iz poplava
ovo je slika našeg mentaliteta ...koji je duboko urezana u naš mozak
A koje je tu iznenađenje???neće valjda uvesti najviše Toyota nego Volkswagena,nema veze kaj su na putu u nepovrat
Uvoz automobila koji su u Njemačkoj proglašeni neispravnima i zabranjeni za promet ogroman je problem, ne samo zbog ugrožavanja sigurnosti na cestama već i zbog neodgovornog odnosa prema građanima. Naši političari, koji si mogu priuštiti nova i sigurna vozila, očito ne razmišljaju o posljedicama koje trpe obični ljudi. Umjesto da donesu strože zakone i kontrole uvoza rabljenih automobila, oni ignoriraju ovu praksu koja izravno doprinosi povećanju broja prometnih nesreća. Na kraju, najviše stradavaju oni koji zbog financijske situacije nemaju izbora nego kupiti takve sumnjive automobile. Vrijeme je da se prioritet stavi na sigurnost i zdravlje građana, a ne na zaradu pojedinaca ili lobija. Država mora hitno uvesti rigorozne tehničke preglede za uvezena vozila i omogućiti transparentnost u procesu kupnje. Ne smijemo biti zemlja u koju se izbacuju otpadni automobili!
Dingač, točno tako , pogotovo treba zabraniti ova sranja iz VW koncerna . Iza kojeg god se voziš smrdi i dimi , općeniti svi dizelaši tako da moram uključivati stalno recirkulaciju u autu . U novinama piše : Grad Zagreb , među najzagađenijimm gradovima , i najlošijoj kvaliteti zraka. Kako ne bi kad se voze ova diesel sranja.
Golf star 10 godina opet je bolji od novog Yuga 45.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Hrvatska je i dalje smetlište Europe had su automobili u pitanju ne samo po tome sto se uvozi nego i po stanju postojeceg voznog parka