Najbolja je priča o teroru fiskalizacije
Žiri pod predsjedanjem Milene Benini službeno je pohvalio i prijavljene priče Eda Barola te Siniše Domića
Komentari 3
E, te priče o fiskalizaciji....kao jadni oni maltretiraju ih poreznici i ostalo....iz mog primjera prosudite....tri puta su mi građ.obrtnici nešto radili na vikendici na moru, ukupno oko 49.000,00 kn i sve bez računa....stomatolog 2 puta oko 26.000,00 kn bez računa...odvjetnicii oko 17.500,00kn naravno bez računa. a da ne kažem taksi, a kafići psebna prića, otkako nema Linića konobar me malo odmjeri i donese piće bez računa kad kažem da naplati, on naplati, a račun mi je na šanku donijeti će.....i pričate mi muke oko fiskalizacije....sigurno tvrdim kad bi svi plaćali porez mi ne bi bili u "banani".....evo na moru, otvorili kiosk i progaju svježu ribu i za Linića na silu nam je neuka prodavaćica polako utipkavala račune, a sad ništa....bio sm u redu cca 25 i nikom nije dala račun... Vjerojatno to nije tema, ali naslov me potakao da kažem koje su to muke po fiskalizaciji, da muke su jer godinama su prijavljivali samo 10% prometa....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Uspije se ta politka ugurat svuda. Elena mi se nije svidjela jer sam očekivao takvo nešto. Nema iznenađenja na kraju priče - ljudi su nerazumni koliko i strojevi. Tužno je da tako autor gleda na druge, kao na robote sa pendrekom koji samo čekaju da pogrješi. Nije mi SF ako u priči samo zamjenite sve sa robotima i umjetnom inteligencijom. Isto kao naš svijet samo su policajci roboti, prodavači roboti, auti roboti, roboti roboti, ljudi roboti. Je li to SF?