Benzin kao zlato: Hoće li litra goriva koštati 20 kn po litri i hoćemo li ponovno uvesti par-nepar vožnju?
Tko ima, vozit će se; tko nema, govorit će da je to odraz njegove ekološke svijesti. Od poskupljenja goriva nisu zaštićeni ni vlasnici električnih automobila...
Komentari 23
U Mađarskoj 9,5 kn.... Pljutz
Sličan članak objavljen je prije tjedan-dva. Čemu opet ova histerija o cijeni goriva?
No poslušamo li stručnjake iz naftnog biznisa, nafte ima i nafte će biti. Po kojim cijenama, to je već drugo pitanje. Bit će skupa, još skuplja nego sada. Ova rečenica govori sve. Ti "stručnjaci" su u stvari najveći lopovi i pljačkaši. Dakle, oni nikada neće reći, da nema više nafte nikome, jer eto, planeta zemlja nam je na prvom mjestu i nesmijemo vaditi iz zemlje CO2. Naravno da boli njih za planetu zemlju za okoliš za bilo što, samo im je novac na brizi, što više novca u što kraćem vremenu. Zato ide litra na 20 kuna, a i više, jer kada je narod ovca i šuti, zašto onda da ga ne gule do kraja? Normalan narod bi prvo pljunuo tim "stručnjacima" u lice, drugo, osnovao bi svoju kompaniju, izbušio svoju rupu i vadio svoju naftu, i prerađivao bi ju u svojoj rafineriji i prodavao svome narodu za 1 kunu po litri, jer je to na dobrobit toga naroda, a ne tim smradovima od kapitalista koji kupuju ljudske duše.
Nema veze. Budale niti ne zaslužuju drugačije.
To i nije toliko bitno, koliko je problem da će europska ekonomija imati skupe energente, a Kina i druge jače globalne ekonomije jeftinije, prije svega plin. Kako u tom slučaju biti konkurentan? Ako se to dogodi, posljedice će za Europuu biti ogromne, a povratak za dugo vremena teško zamisliv.Svjedoci smo epohalnih promjena, povratka na staro više nema,a kako će sve završiti, možda doživimo pa vidimo, pošto to može biti dugi proces. Kakva čast! , nije mala stvar živjeti u takva vremena,kada dođe do novog svjetskog poretka, isti može potrajati 500 godina, do slijedeće promjene.
Jednog dana, bit će to uskoro, sjećat ćemo se lijepih vremena kad je benzin bio samo 20 kuna po litri.
Kako kaze plenki: hrvatska ce profitirati od ukrajinske krize.😂😂
Nemojte.jer ce nam kokolindra jedan dan reci kako u hr nikad nije bilo par nepar.
Vraćamo li mo se u osamdesete odnosno truli socijalizam?
Sve ovo ce ubrzati zelenu tranziciju a naftne drzave ostati bez kupaca dugorocno.
Neka bude 20 kn,isto ima onih koji vozikaju vozila bez veze,te zagađuju okoliš,tko ih šiša....,isto kao i pušače,treba im dignut cijene cigareta još 300%..
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Što kaže Anemična pudlica od briselske pudlice?