NEBRIGA INSTITUCIJA

Udruga građana spriječila gradnju nautičkog sidrišta u zaštićenoj zoni Oštrice

Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Udruga građana spriječila gradnju nautičkog sidrišta u zaštićenoj zoni Oštrice
03.05.2026.
u 00:04
Poluotok žele komercijalizirati bez procjene utjecaja na okoliš

Dokumentacija o planu davanja u koncesiju sidrišta na poluotoku Oštrica kraj Šibenika, jednom od najočuvanijih dijelova dalmatinske obale, koju posjeduje Večernji list, dokazuje kako je projekt bio razrađen i spreman za realizaciju u zaštićenom području bez ocjene o potrebi procjene utjecaja na okoliš, što je otkriveno tek postupcima pokrenutima na inicijativu građana.

Nebriga institucija

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

Ključne riječi


Komentari 2

BU
BUDAK
23:42 02.05.2026.

Nećemo sidrišta!!!!! želimo tvornice i dimnjake!!!!želimo radna mjesta i čeličane!!! želimo da svako ima krov nad glavom i tvornicu Azbesta kako bi imao gdje da radi!!! želimo termoelektrane na bosanski čumur kako bi radnici mogli da rade, kopaju i igraju se sa ženom i djecom na toplom pod žaruljom!!

FR
franco1
09:38 03.05.2026.

@BUDAK, okani se jeftinih igara i doskocica. Necemo mafijaski kapital i korumpirane birokrate po opcinskim uredima. Necemo projekte od kojih koristi imaju strani drzavljani i gdje domaci ljudi sigurno raditi nece. Necemo masu carter plovila koji gmizu Jadranom u nekontroliranom broju i bez stroge regulacije. Ne trebaju nam nikakve tvornice na ugljen i dimnjaci jer zivimo jako dobro i bez njih i bez vasih lopovskih projekata koji mi unistavaju okolinu. Vec se ima dovoljno, i neka se radi u poboljsanju vec postojece infrastrukture, sve iznad vodi samodestrukciji. Nema vise, proslo vrijeme podjele ispod stola.