KOMENTAR J. BOHUTINSKOG

Čudo na Cetini danas ne bi bilo spojeno da su u 'ratu' u HC-u pobijedili 'krivi' ljudi

Foto: Matko Begovic/PIXSELL
Čudo na Cetini danas ne bi bilo spojeno da su u 'ratu' u HC-u pobijedili 'krivi' ljudi
09.03.2023.
u 22:34
Iako je gradnja omiške obilaznice, koja uključuje most Cetina, započela prije više od 10 godina, u centar pažnje javnosti došla je 2019. zbog “rata” u upravi Hrvatskih cesta

Bilo je to vrijeme velike ekonomske krize kad su se veliki planovi i građevinski pothvati jedan za drugim odgađali, a od nekih se i odustajalo iako je njihova gradnja već bila započela. Barem fiktivno kako je to bilo s prvim pokušajem gradnje Pelješkog mosta. U fokusu javnosti cijelo vrijeme je bio otkako se pokušalo pa odustalo pa opet krenulo u njegovu gradnju Pelješki most koji je ne samo arhitektonsko remek djelo nego ima i ogromno simboličko značenje jer je napokon spojio dva dijela Hrvatske.

No u isto vrijeme se počela pričati priča i o drugom mostu o kojem danas svi govore - mostu Cetina. Ali ta priča je bila tiša jer Pelješki most je ipak Pelješki most. Ali i taj projekt izgradnje dijela omiške obilaznice koji uključuje i most Cetina zastao je 2012. Tad je Vijadukt za 280 milijuna kuna probio tunel Omiš u klisurinama iznad tog dalmatinskog grada i rijeke Cetine. I tu je sve stalo. Jer kriza je. Nije bilo kao ni za Pelješki most novca za nastavak projekta. Rupa u stijenama iznad Omiša tako je stajala gotovo cijelo desetljeće i djelovala je da nema nikakvog smisla. No onda su se stvari preokrenule.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

Ključne riječi


Komentari 5

Avatar Zvonu zvona svete Stošije
Zvonu zvona svete Stošije
16:14 10.03.2023.

Dobro da krivi ljudi 1999 nisu odlučili autocestu ZG-ST graditi priko Bihaća.

LJ
ljudemisi
00:12 10.03.2023.

Samo jedno od brojnih velebnih djela pod dirigentskom palicom velikog Plenkovića.

DU
Deleted user
13:52 11.03.2023.

Ne znam koji su ljudi po novinarevom članku upropastili Vijadukt,da li krivi ili pravi.Tako da sada te poslove rade stranci.Čudno kako njihove tvrtke nisu propale.Kao da su čekali na ovo.