Varaždin na korak do ostanka u ligi, Inter može spasiti samo čudo

Varaždin i Slaven Belupo sastali se u 33. kolu HT Prve lige
04.07.2020.
u 23:00

U preostala dva susreta subotnjeg programa 33. kola HNL-a, Varaždin je pobjedom 1:0 nad Slaven Belupom stigao na korak do osiguranja ostanka u najvišem razredu hrvatskog nogometa, a Lokomotiva je nakon pobjede u prošlom kolu upisala nova tri boda na domaćem terenu protiv posljednjeg Intera iz Zaprešića pobjedom 3:1.

U Varaždinu su igrači Samira Toplaka potvrdili dobru formu nakon korona-pauze te su pogotkom Domagoja Drožđeka stigli do 34. boda u prvenstvu te bi u idućem kolu mogli osigurati ostanak u ligi. U ovom trenutku imaju šest bodova više od Istre 1961 i 13 više od Intera.

Igrači iz Zaprešića su na korak od ispadanja i bit će im potrebno pravo čudo kako bi izborili dodatne kvalifikacije, posebno nakon poraza koji je stigao nakon što je Lokomotiva zabila u posljednjim minutama dva pogotka za pobjedu.

Marković je u 30. minuti zabio za vodstvo Lokosa, ali Mamut izjednačuje u 52. minuti. Ipak zabio je Tolić u 89. minuti i tako pogurnuo Inter prema drugoj ligi, a konačnih 3:1 postavio je Jakić u 94. minuti. 'Div iz predgrađa' tri kola prije kraja zaostaje za devetoplasiranom Istrom čak sedam bodova. Lokosi će i nakon ovog kola biti drugi jer su sa 60 bodova pobjegli Osijeku na četiri boda.

U ranije odigranom susretu Istra 1961 i Gorica remizirali su 2:2.

Sutra igraju Rijeka i Dinamo te Hajduk i Osijek.

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?