Novi kiks Riječana! Promašivali nemoguće i izgubili od Istre

14.10.2017.
u 16:51
Dinamo eventualnom pobjedom protiv Osijeka može pobjeći na plus sedam.

Nogometaši Rijeke neočekivano su prosuli bodove protiv Istre 1961 u 12. kolu Prve HNL. Na Aldo Drosini završilo je 1:0 za domaćine, a strijelac je bio Puclin. Bila je Rijeka bolja veći dio utakmice, stalno je napadala Ivušićeva, no lopta u mreži nije završila. Doduše, zabila je Rijeka, i to već u 5. minuti, ali suci su pokazali na zaleđe. Situacija je bila rubna, ali čini se da je Pavičić ipak bio malo u zaleđu.

Istra je povela u 17. minuti golom Davida Puclina nakon što je Ofosu probio Vešovića i servirao mu loptu na desetak metara. Veznjak domaćih nije imao problema pri realizaciji, Sluga je ostao nemoćan.

Najbolju šansu za izjednačenje u prvom poluvremenu imala je Rijeka u 45. minuti, no lopta je poslije Vešovićeva udarca prošla tik uz desnu vratnicu. Rijeka je silovito ušla u nastavak. Pucao je Josip Mišić iz slobodnjaka i lopta je odsjela na prečki.

A u 56. minuti Rijeka je propustila dva zicera u pet sekundi. Prvo je Črnic ušao u zicer, sjajno je to skinuo Ivušić, a u nastavku napada Gavranović je pucao glavom, ali branič Istre Čuljak očistio s crte.

A u 65. minuti dogodila se jako dvojbena situacija u šesnaestercu Istre. Gavranović je pucao, Kokorović blokirao rukom iz neposredne blizine. Istina, nije imao gdje s rukom, no lopta bi išla u gol! Batinić ne bi pogriješio da je svirao jedanaesterac. Ali nije., što je jako razbjesnilo igrače Rijeke. A trener gostiju poludio je na Batinića kada je u 73. minuti pokazao žuti karton Elezu, koji mu je ujedno i suspendirajući za derbi utakmicu sljedećeg kola protiv Osijeka.

Do kraja su Riječani pokušavali, ali gol domaćina nisu uspjeli pogoditi (spašavali su domaćini izbijanjem lopte s crte), te su tako izgubili tri boda od dojučerašnjeg fenjeraša HNL-a. Zanimljivo, Istra je zadnjih dvije minute nadoknade zbog drugog žutog kartona ostala bez vratara Ivušića, pa je na golu bio Mitrevski.

Rijeka do jučer već 17 utakmica nije znala za poraz od pulskog sastava, u tom periodu bijeli su upisali četrnaest pobjeda i samo tri remija.

Nadamo se da će nogometaši Istre nakon ove značajne pobjede konačno dobiti plaću. To zadovoljstvo njihov američki vlasnik nije im pružio već šest mjeseci.

Inače, Kek je malo iznenadio početnim sastavom - Hebera je ostavio na klupi, umjesto Kvržića svoje je mjesto u prvih 11 našao Črnic, a od prve minute je krenuo i Pavičić. Vjerojatno je trener bijelih želio sačuvati neke igrače za dvoboj Europske lige u četvrtak kod Austrije iz Beča.

Istra - Rijeka 1:0

2. poluvrijeme

90' Kraj utakmice, Rijeka je izgubila od Istre u neobičnoj utakmici.

90' Crveni karton za Ivušića, vratara Istre. Protestirao je i zaradio drugi žuti karton. Na gol će Mitrevski.

90' Igrat će se pet minuta nadoknade.

89' Rijeka pritišiće, sada je Čuljak izbio loptu s gol-crte!

81' Kek je bacio sve u napad. Ušli su Jelić i Kvržić, a izašli Gorgon i Pavičić.

70' Nastavlja se pritisak Rijeke, ali domaćin zasad čuva praznu mrežu.

56' - Kakva prilika za Rijeku! Pavičić je sam bio pred golom, ali mu je vratar Istre obranio, u nastavku akcije glavom je iz blizine pucao i Gavranović, ali na crti spašava branič domaće momčadi

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Puli

1. poluvrijeme

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme, Istra golom Puclina vodi 1:0

17' - GOOOOOOL! Ofosu je bio strašno uporan, nekako je uspio uzeti loptu Vešoviću i dodao Puclinu. on je ostao sam, neometan i s desetak metara probio je Slugu!

6' - Gavranović je odlično proigrao Pavičića, ovaj zabija, ali suđeno je zaleđe

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?