Rukometaši svladali Tursku i potvrdili prvo mjesto

Hrvatska - Turska
14.06.2015.
u 20:21

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u Umagu je svladala Tursku sa 40:26 i tako potvrdila prvo mjesto u kvalifikacijskoj skupini 1 za Europsko prvenstvo 2016. u Poljskoj.

Hrvatska je kontrolirala čitavu utakmicu. Na poluvremenu je vodila 21:13 i u nastavku dovršila posao.

Najbolji kod naših su bili Luka Stepančić i Lovro Mihić sa po šest golova. Zlatko Horvat, Manuel Štrlek i Ilija Brozović su dodali po pet, dok je Filip Ivić upisao 11 obrana. U reprezentaciji Turske Volkan Caliskan i Ramazan Döne zabili su po pet pogodaka.

Hrvatska će protivnike na Euru doznati na ždrijebu koji će se održati u petak.