NOGOMET

Otkazana utakmica zbog koje su igrači prosvjedovali: Villarreal i Barcelona ipak igraju u Španjolskoj

Foto: ALBERT GEA/REUTERS
Otkazana utakmica zbog koje su igrači prosvjedovali: Villarreal i Barcelona ipak igraju u Španjolskoj
22.10.2025.
u 08:39
Primera i katalonski klub također su izrazili žaljenje što se utakmica neće odigrati u Miamiju, barem ne 20. prosinca, i što gube priliku za širenje brenda LaLige i Barcelone van granica Španjolske igrajući utakmicu na američkom tlu
Pogledaj originalni članak

Utakmica španjolske Primere između Villarreala i Barcelone koja se 20. prosinca trebala igrati u Miamiju, odgođena je zbog nedostatka vremena da se takav događaj organizira objavila je tvrtka Relevent, koja je trebala organizirati uatkmicu na stadionu Miami Dolphinsa, a prenosi The Athletic

- Relevent je obavijestio La Ligu o potrebi odgode planirane utakmice između Villarreal CF-a i FC Barcelone u Miamiju 20. prosinca. S obzirom na trenutnu neizvjesnost u Španjolskoj, nema dovoljno vremena za pravilnu provedbu događaja ovakvih razmjera. Također bi bilo neodgovorno započeti prodaju ulaznica bez potvrđene utakmice - stoji u priopćenju.

Video

Zanmimljivo, oni su upotrijebili riječ odgođena, dok su i LaLiga i Barcelona u svojim priopćenjima upotrijebili riječ "otkazana". Primera i katalonski klub također su izrazili žaljenje što se utakmica neće odigrati u Miamiju, barem ne 20. prosinca, i što gube priliku za širenje brenda LaLige i Barcelone van granica Španjolske igrajući utakmicu na američkom tlu.

Podsjetimo, prijedlog da se ova utakmica igra izvan Španjolske naišla je na brojne kritike i protivljenja. Tako su se utakmici protivili Španjolska udruga navijača, navijačke skupine Villarreala i Barcelone, Real Madrid te nogometaši španjolske lige koji su u prošlom kolu prosvjedovali protiv igranja utakmice LaLige u SAD-u tako što nisu igrali prvih 15 sekundi ligaških utakmica.

 

Ovo je treći puta da LaLigi propada igranje utakmice u Americi, slične ideje imali su i 2018. i 2019., ali nikada se nisu ostvarile. Momčad Barcelone i trener Hansi Flick saznali su za odgađanje utakmice dok su napuštali stadion nakon utakmice Lige prvaka protiv Olympiacosa. Predsjednik Joan Laporta rekao je kako će Barcelona igrati u Miamiju 20. prosinca bez obzira na sve, samo nekoliko sati prije nego je stigla vijest o otkazivanju.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.