ZOI

Olimpijski plamen stigao u Južnu Koreju

Foto: Reuters/Pixsell
Olimpijska baklja - Kim Yu-Na
Foto: Reuters/Pixsell
Olimpijska baklja - Kim Yu-Na
Foto: Reuters/Pixsell
Olimpijska baklja - Kim Yu-Na
Foto: Reuters/Pixsell
Olimpijska baklja - Kim Yu-Na
Foto: Reuters/Pixsell
Olimpijska baklja - Kim Yu-Na
Foto: Reuters/Pixsell
Olimpijska baklja - Kim Yu-Na
01.11.2017.
u 11:24
Osvajačica zlatne medalje u klizanju Kim Yu-Na i južnokorejski ministar sporta prenijeli su baklju iz zrakoplova do zračne luke Incheon
Pogledaj originalni članak

Olimpijski plamen je u srijedu, sto dana od otvaranja Zimskih olimpijskih igara u Pjongčangu, stigao u Južnu Koreju.

Osvajačica zlatne medalje u klizanju Kim Yu-Na i južnokorejski ministar sporta prenijeli su baklju iz zrakoplova do zračne luke Incheon.

- Danas je važan i simboličan dan rada i strasti koje smo posvetili organizaciji jednog od najvećih sportskih događaja ikada organiziranih u našoj zemlji - izjavio je predsjednik organizacijskog odbora Lee Hee-Beom.

ZOI, koje će se održavati od 9. do 25. veljače, u sjeni su napetosti na korejskom poluotoku gdje Sjeverna Koreja u zadnje vrijeme demonstrira svoju nuklearnu moć. Pjongčang se nalazi samo 80 kilometara od granice između dvije Koreje. 

Oko 7.500 osoba izabrano je da nosi olimpijski plamen na putu dugom 2.018 km preko cijele Južne Koreje. Put će započeti 13-godišnja klizačica You Young koja neće sudjelovati na Igrama zbog svoje dobi. 

Sto dana prije početka Igara zabrinjava činjenica da je prodano svega 180.000 ulaznica od ukupno 1,18 milijun koliko ih je pušteno u prodaju. Od 180.000 ulaznica Južnokorenaci su ih kupili 160.000 dok ostatak otpada na ostatak svijeta. 

Najbolje su se prodavale ulaznice za finale hokeja na ledu i sportova koji su popularni u Južnoj Koreji poput umjetničkog klizanja i brzog klizanja. Međutim, prodaja je bila slaba za manje popularne sportove poput sanjkanja ili skijaškog trčanja.

 

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.