Četvrta medalja

Mlada Hrvatica ponovo je najbolja: Stojković u teškom meču obranila svjetsko zlato

Lena Stojković osvojila titulu seniorske prvakinje u taekwondou
Split: Doček Europskih prvakinja u taekwondou Matee Jelić, Brune Vuletić i Lene Stojković
02.06.2023.
u 17:59
Za plasman u finale Stojković je u polufinalu svladala Japanku Ruku Okamoto u dvije runde (6-4, 9-0). Za Hrvatsku je ovo četvrto odličje u glavnom gradu Azerbajdžana, a prvo zlato

Splićanka Lena Stojković u petak je na Svjetskom prvenstvu u tekvondou u Bakuu obranila naslov svjetske prvakinje u kategoriji do 46 kg, a do nove zlatne medalje sjajna 21-godišnja članica splitskog Marjana stigla je svladavši u finalu Tajlanđanku Kamonchanok Seeken u dramatičnom preokretu u tri runde.

Naime, tajlandska reprezentativka je u prvu rundu uvjerljivo dobila sa 14-4, da bi Stojković drugu rundu dobila sa 12-11. U odlučujućoj trećoj rundi 21-godišnja Splićanka je slavila sa 6-4 i tako obranila naslov osvojen prošle godine u Guadalajari.

Europa League - Final - Sevilla v AS Roma

Za plasman u finale Stojković je u polufinalu svladala Japanku Ruku Okamoto u dvije runde (6-4, 9-0). Za Hrvatsku je ovo četvrto odličje u glavnom gradu Azerbajdžana, a prvo zlato. Prije Lene Stojković, srebrnu medalju je osvojio Ivan Šapina, a brončanim odličjima okitile su se Bruna Duvančić i Matea Jelić.

VEZANI ČLANCI:

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?