Rukavina: Nismo imali baš ništa, nismo bili ni opasni

Osijek - Lokomotiva
19.07.2014.
u 23:45
Strijelci za raspoložene Lokose bili su Pavičić (4.), Pajač (38.) i Budimir (65., 88.) dok je počasni pogodak za Osječane postigao Barišić u 62. minuti.

Lokomotiva je na otvaranju sezone u Gradskom vrtu pobijedila Osijek s 4:1 (2:0). Još jednom se potvrdilo kako im Osijek leži, na posljednjih šest gostovanja ne znaju za poraz, bijelo-plavi su ih prvi i posljednji puta pobijedili još u listopadu 2009. godine!?

Strijelci za raspolozene Lokose bili su Pavičić (4.), Pajač (38.) i Budimir (65., 88.) dok je počasni pogodak za Osječane postigao Barišić u 62. minuti.

Ako se po jutru dan poznaje, Osijeku slijedi još jedna teška sezona. Ambicije domaćina grubo su prizemljene. Osijek je imao veći broj udaraca prema vratima (13:5), broj udaraca iz kuta uvjerljivo je bio na strani domaćina (12:2), ali... Uzalud sve. Malo toga se konkretnog iz te prividne dominacije izrodilo. Lokomotiva je brzo i hladnokrvno slomila domaćina. Našli su mu najslabiju točku, desnu stranu koju s lakoćom probijali i to još kako iskoristili. Iz četiri dolaska pred protivnička vrata, iz četiri udarca na protivnička vrata slomila je domaćine.

Nakon što je u 83., poslije dva žuta u manje od pet minuta, Osijekov Slavko Bralić morao ranije u svlačionicu, dokrajčili su domaćina.

- Osijek je imao kontrolu, ali nam nisu napravili pravu šansu. U drugi dio smo ušli opušteno, ali probudio nas je gol Osijeka poslije kojega smo opet počeli djelovati kao karakterna momčad – bio je zadovoljan Tomislav Ivković.

Osijekov trener mislio je drukčije.

- Nismo imali ništa, ni kontrolu igre, niti smo bili opasnosi po gol protivnika, nije bilo žara i emocije koju smo imali kada nam je visio mač nad glavom. Kada nema pritiska očito igramo ležerno. Još je 35 utakmica pred nama, znam kakvog su karaktera moji igrači, nećemo nakon jednog poraza praviti tragediju - kazao je Tomislav Rukavina.

>>Mamić: Silovito smo započeli prvenstvenu utrku!