Nogometaši Rijeke prvi će od četiri hrvatska predstavnika u europsku akciju. Prvak Hrvatske već sutra, u utorak od 20.45 sati na Rujevici dočekuje momčad bugarskog Ludogoreca, prvaka svoje zemlje. Bit će to prvi dvoboj 2. pretkola Lige prvaka u kojeg Riječani ulaze znatno ojačani. Osim što su, izuzev Selahija i Djouahre u kadru Radomira Đalovića ostali svi ključni igrači, Rijeka je ovog ljeta do sad angažirala čak osam novih imena.
A nakon ždrijeba 3. pretkola Lige prvaka u švicarskom Nyonu zna se i tko će biti Rijekin suparnik ako prođe neugodne Bugare. Rijeka će igrati protiv pobjednika iz dvoboja armenskog Noaha i mađarskog Ferencvarosa! To znači da bi u Rijeku sa svojom momčadi mogao doći Sandro Perković, donedavni trener Dinama. Za armenski Noah od ovog ljeta igra i bivši igrač Rijeke, Alen Grgić. Noah je u prvom pretkolu prošao podgoričku Budućnost. Ferencvaros se, baš kao i Rijeka, u kvalifikacije uključuje od ovog tjedna, u drugom pretkolu.
Prva utakmica 3. pretkola bit će 5. ili 6. kolovoza na Rujevici, a uzvrat tjedan dana kasnije u Armeniji ili Mađarskoj. Jasno, prvo Rijeka treba preskočiti Ludogorec pa se tek onda fokusirati na utakmice protiv Armenaca ili Mađara uz dodatak da će ti dvoboji biti između 1. i 2., odnosno 2. i 3. kola HNL-a. Rijeka, podsjetimo, najprije dočekuje Slaven Belupo, potom gostuje kod Osijeka, a u 3. kolu na Rujevici dočekuje Dinamo.
Rijeka je sat vremena kasnije doznala i ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, ako se dogodi da ispadne od Ludogoreca u Ligi prvaka. To će biti poraženi iz dvoboja 2. pretkola Lige prvaka između irskog Shelbournea i azerbajdžanskog Qarabaga. Prva utakmica tada bi se igrala 7. kolovoza na Rujevici, a uzvrat tjedan dana kasnije u Irskoj ili Azerbajdžanu.