Josip Kuna osvojio svjetsku broncu na 300 m - ležeći

10. 09. 2018. u 11:58 0
Naši strijelci izborili su tri mjesta na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine

Hrvatski reprezentativac u gađanju puškom, 46-godišnji Osječanin Josip Kuna osvojio je u ponedjeljak brončano odličje u disciplini 300 m - ležeći na Svjetskom prvenstvu u južnokorejskom Changwonu te tako ostvario najveći uspjeh u karijeri.

Pejčić brončana na SP-u Nakon OI 2018. željela sam prestati, srećom ipak nisam

Kuna je šest serija po deset metaka ostvario rezultat od 590 krugova, što je za čak 15 krugova bio bolji rezultat od onog što ga je postigao u nedjelju, u eliminacijskom dijelu natjecanja u kojem je bio pri začelju onih koji su izborili mjesto u borbi za odličja.

S 592 kruga po drugi puta u karijeri naslov svjetskog prvaka osvojio je legendarni, 55-godišnji Slovenac Rajmond Debevec, bivši olimpijski pobjednik iz Sydneyja 2000. godine i nositelj brojnih odličja s najvećih svjetskih natjecanja. Isti rezultat kao Debevec, ali s manje pogodaka u strogi centar, ostvario je drugoplasirani Poljak Daniel Romanczyk.

Nastupom Josipa Kune za hrvatske strijelce završilo je najuspješnije svjetsko prvenstvo ikad u seniorskoj konkurenciji. Podsjetimo, Petar Gorša je osvojio dvije srebrne medalje, u gađanju zračnom puškom i u gađanju malokalibarskom puškom, disciplina 50 m - trostav.

SP streljaštvo Snježani Pejčić brončana medalja u trostavu

U zračnoj pušci Gorši se na postolju s brončanim odličjem oko vrata pridružio Miran Maričić, a brončanu medalju u gađanju malokalibarskom puškom, disciplina 50 m - trostav, osvojila je i Riječanka Snježana Pejčić.

Time su već sada izborena i tri mjesta, dva za strijelce te jedno za streljačice, na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine.

PREVENTIVA
Liječnik savjetuje: U ovim situacijama je potrebno tražiti drugo mišljenje stručnjaka